Wspaniałe miejsca do pracy

28 marca 2017 r. Great Place to Work® w Polsce po raz kolejny ogłosiło Listę Najlepszych Miejsc Pracy Polska. W 2017 roku na Liście znalazło się 20 laureatów, z czego połowa to firmy, które w notowaniu pojawiły się po raz pierwszy. Wyróżnienia przyznawane są w trzech kategoriach uzależnionych od wielkości zatrudnienia. W tym roku pierwsze miejsce we wszystkich zajęły firmy informatyczne.

Wszyscy laureaci konkursu zasługują na ogromne uznanie. Mamy świadomość, że nie jest łatwo zakwalifikować się do tego grona, bo konkurs nie należy do łatwych. W procesie oceny trzymamy się twardych kryteriów, a na końcowy wynik największy wpływ ma opinia samych pracowników o firmie – mówi Maria Zakrzewski, Prezes Zarządu Great Place to Work® w Polsce. Poziom satysfakcji osób zatrudnionych w firmach-laureatach konkursu jest niezmiennie wysoki. W tym roku 81% pracowników była skłonna zgodzić się ze stwierdzeniem „biorąc wszystko pod uwagę, uważam, że moja firma jest wspaniałym miejscem pracy”.

W kategorii firm zatrudniających poniżej 50 osób pierwsze miejsce zajęła firma Demant Technology Centre, a w kategorii średnich firm (zatrudniających do 500 osób) zwyciężyła firma Objectivity Bespoke Software Specialists. Tutaj też wśród lauretów znalazły się firmy dobrze znane krakowskich pracownikom: Akamai Technologies czy GE Medical Systems.

Natomiasr wśród firm dużych, zatrudniających powyżej 500 osób, najwyższe miejsce na podium zajął Microsoft Sp. z o.o. Na podium wraz z Microsoftem znalazły się dwie firmy technologiczne, które swoje siedziby mają w Krakowie: Cisco Poland i Sii Poland. Tuż za nimi uplasował się EY.

Z biznesowego punktu widzenia Najlepsze Miejsca Pracy to innowacyjne i dynamicznie rozwijające się firmy, o czym świadczą statystyki. Tegoroczni laureaci odnotowali średnio 66,3% rocznego wzrostu przychodów, a wzrost zatrudnienia wyniósł ponad 55%. Wszystkie firm z Listy wprowadziły na rynek w ciągu ostatnich 3 lat nowe produkty lub usługi. Jednocześnie wysoki odsetek kobiet w kadrze menedżerskiej – bliski 40%, pokazuje, że są to organizacje nowoczesne, otwarte, w których liczą się przede wszystkim kompetencje pracowników. Efektem takiego zarządzania jest niski poziom absencji i dobrowolnej rotacji. Przy tym wszystkim nie może dziwić fakt, że na rynku pracy jest wielu chętnych do znalezienia swojego miejsca w ich szeregach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *