Korponoc: maraton azjatyckich filmów dla ludzi pracy

Pięć Smaków zaprasza na noc filmów przygotowaną specjalnie z myślą o ludziach szeroko rozumianego biznesu. Azjatyckie korporacje podbijają światowe rynki, a realia świata handlu okazują się zaskakująco wdzięcznym tematem dla filmowców. Zapraszamy do odkrywania ich autorskiej wizji, pozwalającej spojrzeć na relacje kupna-sprzedaży z zupełnie nowej perspektywy. 

W programie sobotniego festiwalowego wieczora znajdą się trzy filmy – z Japonii, Hongkongu i Tajlandii – które korzystają z różnych gatunkowych konwencji, by w metaforyczny sposób opowiadać o kulturze reklamy, marketingu i deweloperki we współczesnym świecie. 

Czysty interes / Free and Easy, reż. Geng Jun, Hongkong 2017, 98’

Tragikomedia o małomiasteczkowym obliczu chińskiej gospodarki: mrukliwy akwizytor słodko pachnącego mydła, mnich handlujący błogosławieństwami, leśnik broniący drzew przed rabunkową wycinką oraz trup na samym środku źle utwardzonej drogi. Kafkowskie poczucie humoru i minimalistyczna historia wpisująca się w najlepsze tradycje niezależnego chińskiego kina. 

Świt kociaków / Dawn of the Felines, reż. Kazuya Shiraishi, Japonia 2017, 84’ 

Neonowe Tokio, ciasne pomieszczenia nocnych klubów i panorama męskich fantazji ukazana z perspektywy trzech kobiet pracujących w branży erotycznej. Rasowe psychologiczne kino: studium emocji i bezpruderyjna diagnoza japońskiego społeczeństwa ery internetowego seks-marketingu, dopełniona urzekającym portretem tętniącego życiem miasta.

Obietnica / The Promise, reż. Sopon Sukdapisit, Tajlandia 2017, 104′

Nierozłączne przyjaciółki w obliczu bankructwa rodzinnego biznesu decydują się na desperacki krok. Jedna z nich waha się jednak przed spełnieniem mrocznej obietnicy. Kara za nielojalność nie przyjdzie od razu, będzie jednak zabójczo dotkliwa… Sopon Sakdapisit łączy najlepsze tradycje tajskiej grozy z analizą tajskiej transformacji, w której deweloperzy odegrali niezbyt ładną rolę.

Korponoc odbędzie się w Kinie Muranów 18 listopada (sobota) o 21:00. Bilety w cenie 55 PLN już do kupienia na stronie festiwalu. 

KUP BILET NA KORPONOC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *