Kasting dla Fundacji

Kasting to musical, napisany z myślą o tym, by pomóc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. To już piąta edycja przygotowana przy współpracy Fundacji i firmy UBS.

Na deskach Teatru Variete po raz kolejny zobaczymy wolontariuszy – pracowników banku i ich przyjaciół. Grupę artystów zasili również jeden z tegorocznych beneficjentów. Całe wydarzenie ma miejsce za sprawą ludzkiej pasji i chęci niesienia pomocy innym. Wolontariat to długie godziny spędzone na próbach i przygotowaniach, jednak cel temu przyświecający sprawia, że z roku na rok coraz więcej osób chce pomóc. Muzyka, choreografia, kreacje postaci – to wszystko tworzone jest po raz pierwszy. Pierwowzorem są persony, znane już widowni ze srebrnego ekranu – nieco prześmiewczo ukazani bohaterowie talent show, telewizji śniadaniowych, reality TV i wszelkich poradników pt. „jak być kimś, kim nie jesteśmy”. To opowieść o marzeniach o sławie, uczuciach i o tym, jak niekiedy wielkim złudzeniem są ludzkie wyobrażenia. Tu każdy chce się pokazać od najlepszej strony, tylko czy będzie potrafił?

Kasting to jednak przede wszystkim muzyka. Zabieramy więc Państwa w niezapomnianą podróż w czasie i po stylach – od mocniejszego grania, przez taneczne, popowe kawałki, aż po kołyszące zmysły ballady. Pośród 23 kompozycji, zaprezentowanych tego wieczoru, usłyszą Państwo m.in. utwory ABBY, Beyoncé, Marka Grechuty, Republiki, Arethy Franklin, AC/DC, Queen, Dżemu i wielu innych. Całość wzbogaci choreografia, tworzona przez tancerki pod wodzą Olgi Piotrowskiej specjalnie na okoliczność Musicalu.

Nad całością projektu czuwa Maciej Kalke, za przygotowanie wokalne odpowiada Michał Białko. Premiera Kastingu, autorstwa i w reżyserii Michała Drozda odbyła się 18 grudnia o godzinie 19. Kolejne spektakle – 13 i 14 stycznia 2018 roku.

Czy rolnik znajdzie żonę? Co wywróży najznamienitszy profeta w tym kraju? Ile damy jest w damie? Kto zostanie zwycięzcą? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie Państwo zanurzając się w świat Kastingu.

Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na zakup profesjonalnych protez i pomoc beneficjentom i ich rodzinom. Wspieraliśmy wspólnie już tyle osób. Dokonajmy tego cudu raz jeszcze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *