Capgemini w teatrze

Na co dzień zajmują się finansami, analizują dane biznesowe i wspierają klientów firmy, ale w grudniu na deskach Małopolskiego Ogrodu Sztuki zaprezentują efekty wielogodzinnych prób aktorskich.  Pracownicy Capgemini już po raz 9. wystąpią w spektaklu charytatywnym, którego reżyserii w tym roku podjął się Jerzy Jan Połoński.

“Psiakość” autorstwa Marty Guśniowskiej to musicalowa historia domowego psa, którego właściciele porzucili w lesie. Zagubiony psiak spotyka dość osobliwych mieszkańców boru, którzy są mu raczej niechętni i robią wszystko, by sobie poszedł. Tylko Wilczka, pragnąca przeżyć wielką przygodę, chce pomóc mu wrócić do domu. I tak tanecznym krokiem przemierzają wspólnie las, wiosenną łąkę, wiejskie podwórko i podejrzane miejskie przedmieścia. Jak zakończy się ich podróż? Czy nasz bohater odnajdzie wreszcie prawdziwy dom? Tego wszystkiego dowiemy się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w dniach 19 – 21 grudnia 2017 roku.

Przygotowania do przedstawienia zaczęły się, jak co roku, już wczesną jesienią, bo praca nad spektaklem wymaga wiele czasu i dużego zaangażowania wszystkich aktorów. Mimo to, pracownicy Capgemini, chętnie korzystają z okazji do wystąpienia na profesjonalnej scenie.

Tak było w przypadku Alicji Jasińskiej, która już po raz siódmy angażuje się w projekt. Od dzieciństwa lubiłam wcielać się w różnych bohaterów, robić przedstawienia dla rodzeństwa, opowiadać bajki, więc ta inicjatywa to było coś dla mnie, coś w czym mogłam się rozwinąć – mówi, i dodaje, że na początku nie zdawała sobie sprawy, jak wiele dobrego można zrobić poprzez teatr, jak bardzo pomóc potrzebującym. – Nasze przedstawienia rozwijały się z roku na rok, pracowaliśmy z różnymi reżyserami, ale zawsze na uwadze mieliśmy cel, którym była pomoc. Choć dla mnie teatr Capgemini to o wiele więcej niż działalność charytatywna, bo wiele się nauczyłam o pracy w teatrze, zobaczyłam jak tworzy się przedstawienie od samego początku. Dowiedziałam się też trochę o sobie. Na przykład, że ja też potrafię zaśpiewać piosenkę!

W tegorocznej edycji Projektu Teatr biorą także udział osoby, które debiutują na deskach teatru.Projekt Teatr jest świetną inicjatywą – mówi Magda Augustyniak. Zapisałam się w tym roku i uważam, że jest to najlepsza rzecz jaką mogłam zrobić. Poznałam fantastycznych ludzi, dobrze się bawię, spełniam swoje marzenia i przy okazji wiem, że pomagam innym. Olga Kosiara-Kasperczak, również tegoroczna debiutantka, dodaje – Zajęte weekendy, próby w tygodniu, zakwasy, a nawet kontuzje, wymagający reżyser, być może stres i utwierdzenie się w przekonaniu, że nie każdy rodzi się aktorem… Zapytacie więc po co? Bo cel szczytny, bo to okazja na pokonanie własnych słabości, wielka przygoda, przednia zabawa, niesamowici ludzie, inspirujący reżyser, cudna atmosfera. Bo to po prostu trzeba przeżyć, by zrozumieć jak bardzo warto.

Przedstawienie obejrzeć będzie można na deskach Małopolskiego Ogrodu Sztuki w dniach 19 – 21 grudnia 2017 roku (codziennie o godzinie 19:00). Sprzedaż biletów ruszyła 20 listopada. Można je nabyć na stronie: www.ebilet.pl lub www.mybenefit.pl.

Podczas spektaklu w dniu 21 grudnia dostępna będzie audiodeskrypcja.

 
źródło: materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *