Warning: include(/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/platne/serwer102323/public_html/whatsupmagazine/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 65

Warning: include(): Failed opening '/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php56-fpm/lib/php') in /home/platne/serwer102323/public_html/whatsupmagazine/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 65

Warning: include_once(/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/platne/serwer102323/public_html/whatsupmagazine/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 82

Warning: include_once(): Failed opening '/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php56-fpm/lib/php') in /home/platne/serwer102323/public_html/whatsupmagazine/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 82
Zrekrutuj swój Dream Team! | What's Up Magazine

Zrekrutuj swój Dream Team!

Każdy ma marzenia, ale nie każdy ma możliwość je spełnić. Warto więc pomóc innym w realizacji pragnień, a dzięki temu zyskać energię do działania i zintegrować swój firmowy zespół. O spełnianiu marzeń, społecznej odpowiedzialności biznesu i niezwykłej akcji pomagania dzieciom opowiadają Agata Broś, Senior Project Manager & Development Coordinator w Advisory Group TEST Human Resources i Anna Krzysztofek, koordynatorka krakowskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie.

– Marzenia napędzają nas do działania bardziej niż to, co już osiągnęliśmy. A spełnianie marzeń innych daje dwa razy więcej energii – mówi Agata Broś z TEST, prywatnie wolontariuszka w Fundacji Mam Marzenie.

CSR, czyli społeczna odpowiedzialność biznesu to koncepcja, wedle której firmy skupiają się nie tylko na swojej podstawowej działalności, czyli wytwarzaniu zysków, ale także na dbaniu o otoczenie m.in. chroniąc środowisko czy włączając się w działalność charytatywną. Wiele dużych korporacji na akcje związane ze społecznie odpowiedzialnym biznesem ma przeznaczoną odpowiednią kwotę w swoim rocznym budżecie. Czy to się opłaca? Tak, bo to nie tylko wpływa na pozytywny wizerunek firmy na zewnątrz, ale także doskonale integruje zespół pracowników, pozwala im lepiej się poznać, zacieśnić relacje i uczy współpracy. Ale czy to jedyny sposób na odpowiedzialny biznes?

Malwinka ma siedem lat, chciałaby zostać policjantką i chociaż przez jeden dzień stanąć przy drodze z czerwonym lizakiem, by zatrzymywać samochody. A najbardziej chciałby dać mandat swojemu tacie. Kalina, lat osiem, pragnie dostać drona z pilotem i za jego pomocą oglądać świat tak, jak widzą go ptaki. Maciej, lat sześć, marzy, by spotkać się z reprezentacją Polski, a w przyszłości chce zostać piłkarzem.

Czy spełnienie tych marzeń jest trudne? Z pomocą kilku osób i głowami pełnymi pomysłów – to prostsze, niż się wydaje. Dlatego właśnie rusza akcja „Zrekrutuj swój Dream Team!”. Celem akcji jest pomoc w spełnianiu marzeń podopiecznych Fundacji Mam Marzenie, czyli dzieci w wieku od 3 do 18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. – Marzenia pozwalają im patrzeć z optymizmem w przyszłość, a niejednokrotnie realizacja marzenia pozwala na przełamanie choroby. I to jest niezwykła wartość spełnionych marzeń – wyjaśnia inicjatorka akcji Agata Broś. Akcja kierowana jest do wszystkich, którzy po prostu chcą pomóc. Najważniejsze przy spełnianiu marzeń są chęci oraz zaangażowanie osób, które chcą coś razem zrobić.

– Ile jest dzieci, tyle jest marzeń. A ilu jest pracowników, tyle jest kreatywnych sposobów na ich spełnienie – mówi Anna Krzysztofek, koordynatorka krakowskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie. Dodaje, że najwięcej radości daje nie samo zbieranie pieniędzy na marzenie, ale aktywne zaangażowanie się w jego spełnianie.

– Kiedyś mieliśmy do zbudowania plac zabaw w kształcie statku pirackiego. Spełniający marzenia przyprowadzili swoich znajomych, rodzinę: ktoś był stolarzem, ktoś umiał malować. Każda para rąk się przydała, a wspólna praca dała dużo radości. Ale i tak najważniejszym prezentem było szczęście dziecka, którego marzenie się spełniło – wspomina Anna Krzysztofek.

„Zrekrutuj swój Dream Team!” to wspólna akcja TESTu oraz Fundacji Mam Marzenie, pod patronatem medialnym „What’s Up Magazine”. Jej celem jest spełnianie marzeń chorych dzieci. Ale także wspólne robienie rzeczy dobrych i generowanie pozytywnej energii dla siebie i swojego otoczenia.

Zasada win-win to nie tylko postawa biznesowa, ale to przede wszystkim postawa życiowa. Pomagając innym – sami wygrywamy. – Każdy ma naturalną potrzebę pomagania i robienia czegoś dobrego. A jeśli jeszcze robi się to w zespole, to tej pozytywnej energii powstaje dużo, dużo więcej. Dlaczego więc nie robić czegoś dobrego razem? No właśnie – działajmy! Zrekrutujcie swój Dream Team i spełniajcie marzenia chorych dzieci. Bo pozytywne emocje, jakie temu towarzyszą, są nie do opisania – dodaje Agata Broś.

Dagmara Marcinek

Jak włączyć się do akcji?

1. Zrekrutuj swój Dream Team – czyli zbierz grupę osób chętnych do wspólnej realizacji dziecięcych marzeń.

2. Wejdźcie na stronę www.mammarzenie.org i wybierzcie Marzyciela, dla którego chcecie coś zrobić.

3. Skontaktujcie się z wolontariuszem opiekującym się danym marzeniem i ustalcie, jak możecie spełnić to marzenie.

4. A potem… to już od was wszystko zależy.

Dagmara Marcinek

Absolwentka dziennikarstwa i filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Kocha stare kino i nowe technologie. O  tym, co piszczy w kulturze pisze w portalu Kulturatka.pl, o polskie filmy dokumentalne dba w KFF Sales&Promotion, a wszystko inne komentuje na twitterze: @_miss_waldorf_. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *