“You next step forward” czyli 4. edycja konferencji Talk’N’Roll

Kilkuset gości, mnóstwo interesujących wystąpień, speechów i prezentacji. Tak było na tegorocznej konferencji Talk’N’Roll, która pod koniec września rozgrzała Kraków. I można powiedzieć śmiało, że inicjatywa firmy Sabre udała się wyśmienicie!

Organizatorzy konferencji, pracownicy firmy Sabre, postawili sobie za cel stworzenie platformy wymiany pomysłów i idei, która ma łączyć ludzi i ekspertów z różnych dziedzin. W wydarzeniu wzięło udział 11 prelegentów reprezentujących bardzo zróżnicowane branże i obszary zainteresowań. Poruszane tematy w dużej mierze skupiały się na tym jak rozwijają się te poszczególne dziedziny i jaki wpływ ma to na ludzi – od technologii przez uczenie się i media, aż po język. Prelegentami byli eksperci zajmujący się między innymi programowaniem, transportem, mediami, popkulturą, literaturą, inżynierią i psychologią.

Pierwszą sesję otworzył Piotr Prokopowicz tematem międzyludzkich relacji. Joanna Heidtman poruszyła proces uczenia się i “oduczania się” we współczesnym świecie. Marek Godawski następnie omówił wpływ rozwoju technologii na każdego z nas. Panel zamknął Marek Gutt-Mostowy przedstawiając plany i koncepcje wdrożenia technologii Hyperloop w Polsce, która ma zrewolucjonizować transport towarów i ludzi.

Druga część konferencji rozpoczęła się od wystąpienia Marcina Wesołowskiego, który mówił o ewolucji rynku turystycznego. Kolejny prelegent – Michał Rusinek rozważał jak zmienia się język, którym posługujemy się na co dzień, szczególnie w odniesieniu do technologii, która coraz mocniej na nas oddziałuje. Jakub Błądek z kolei skupił się na temacie blockchain i kryptowalut. Podróżnik Jan Mela opowiedział o emocjach i pasjach w swoim życiu i biznesie.

Ostatni panel rozpoczął Karol Harabasz od tematu koncentracji i wydajności. Drugi mówca, Emil Borzechowski z kolei pokazywał jak technologia i popkultura wzajemnie się przenikają. Ostatnim prelegentem konferencji był Bartosz Nowak, który na podstawie własnego doświadczenia przedstawił  zmiany technologiczne w mediach.

 

Konferencja Talk’N’Roll wyróżnia się bardzo dużym zaangażowaniem publiczności, która podczas każdego wystąpienia brała udział w dyskusji i zadawała wiele pytań. Wydarzenie było transmitowane na żywo, a nagrania z prelekcji dostępne są na stronie internetowej organizatora www.talknroll.pl.

Kolejne edycje Talk’N’Roll mają na stałe wpisać się w kalendarze wszystkich osób szukających inspiracji do tworzenia ciekawych oraz ambitnych projektów, wykraczających daleko poza ramy ich specjalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *