Wielkie otwarcie Shell Business Operations

W piątek, 30 czerwca, odbyła się uroczysta inauguracja Shell Business Operations – centrum nowoczesnych usług biznesowych Shell. Siedziba krakowskiego Shell Business Operations, która znajduje się w budynku Shell Energy Campus, który należy do najnowocześniejszych w regionie.

To atrakcyjne miejsce pracy dla całego personelu, wyposażone w liczne udogodnienia. Przy trwającym 15 miesięcy projekcie przeprowadzki pracował międzyoddziałowy zespół projektowy. Powstały 4 budynki projektowane specjalnie dla Shell, w których firma zajmuje łącznie 26 000 m kw. elastycznej powierzchni biurowej. Przed przeprowadzką odbyły się konsultacje indywidualne, przeprowadzone zostały również ankiety pracownicze. SBO nawiązało współpracę z władzami miasta, tak aby dostosować komunikację miejską do potrzeb pracowników (współpraca z ZIKiT).

Wśród rozwiązań zastosowanych w kompleksie znalazły się: dobrze nasłonecznione i ciche wnętrza, 3 parkingi: naziemny, podziemny i dla rowerów, strefy relaksu na zewnątrz, strefy rozrywki w biurze, wydzielone przestrzenie do spotkań i cichej pracy, szatnie z prysznicami dla rowerzystów, własna restauracja wydająca ponad 1800 posiłków dziennie.

Kto tworzy dziś SBO Kraków?

W SBO Kraków pracują zarówno doświadczeni menedżerowie, których funkcje mają zasięg międzynarodowy, jak i wielu zmotywowanych specjalistów, każdego dnia rozwijających biznes Shell i samych siebie. Obecnie zatrudnionych jest ponad 2700 osób w 9 pionach biznesowych, z czego około 65 osób zajmuje globalne stanowiska. Praca w SBO Kraków odbywa się w 20 językach. Choć pracownicy w przeważającej części maja polskie korzenie, to wśród załogi znajdziemy 36 narodowości. Kobiety stanowią 73% całej kadry, a na stanowiskach kierowniczych jest ich aż 67%. Średnia wieku pracowników SBO Kraków to 32 lata. Najmłodszy pracownik ma 21 lat, a najstarszy 64 lata.

Kto może liczyć na pracę w SBO?

Podstawowym wymogiem dla młodszych specjalistów jest doskonała znajomość języków obcych. Każda dodatkowa kompetencja lingwistyczna to dla Shell duży atut. W rekrutacji do poszczególnych działów istotną rolę odgrywa także wykształcenie kierunkowe i wcześniejsze doświadczenia zawodowe. Warto jednak podkreślić, że nie zawsze decydują one o zatrudnieniu. Duża motywacja, dobre umiejętności miękkie, kreatywność w dążeniu do celów zawodowych czy zaangażowanie w działalność organizacji studenckich to dla Shell ważne wskazówki dotyczące kandydata. Co roku rekrutowani są studenci na płatny program stażowy odbywający się latem. W jego ramach każdy z uczestników bierze udział w prawdziwych wyzwaniach.

Shell Business Operations (SBO) to sieć siedmiu centrów operacji biznesowych i integralna część koncernu Royal Dutch Shell. Działania pracowników sieci SBO mają wpływ na rozwój biznesu firmy Shell, zatrudniającej 93 000 pracowników w ponad 70 krajach świata. Obecnie centra wchodzące w skład sieci SBO są zlokalizowane w Bangalore, Cape Town, Chennai, Glasgow, Kuala Lumpur oraz Manili. W 2006 r. do tej listy dołączyła również stolica Małopolski, gdzie pracownicy Shell Business Operations Kraków odpowiadają m.in. za kluczowe procesy finansowe, księgowe, z zakresu HR czy obsługi klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *