Trenują na pasie i pomagają

Na terenie rekreacyjnym przy os. Avia na Czyżynach wystartował cykl zajęć sportowych dla mieszkańców okolicznych osiedli. Uczestnicy mogą nie tylko zadbać o swoją kondycję, ale także – a może przede wszystkim – pomóc najmłodszym.

Każde z odbywających się raz w tygodniu zajęć prowadzą wykwalifikowani trenerzy z krakowskiej Fundacji TRENUJĘ-POMAGAM. Od frekwencji na treningach zależy, jaką kwotę na rzecz fundacji przekaże organizator i sponsor cyklu – Budimex Nieruchomości, inwestor budujący na sąsiednich osiedlach Avia i Orlińskiego.

Treningi na pasie startowym w pobliżu os. Avia. (fot. P. Banasik)

– Łączymy przyjemne z pożytecznym: z jednej strony zachęcamy do aktywności i integrujemy mieszkańców, z drugiej strony – pomagamy potrzebującym i uzdolnionym sportowo dzieciom – opowiada Andrzej Miś, rzecznik prasowy Budimeksu Nieruchomości. I dodaje, że jeśli liczba uczestników treningu przekroczy określony limit, to ustalona kwota trafi na konto Fundacji.

Pierwsze spotkania pokazują, że inicjatywa trafiła na podatny grunt: blisko trzydziestka okolicznych mieszkańców wzięła udział w treningu funkcjonalnym prowadzonym przez Karolinę Ciurka-Baster, prezes Fundacji TRENUJĘ-POMAGAM i instruktorkę fitness z dziesięcioletnim stażem. – Chociaż moje zajęcia zwykle nie należą do łatwych, to uczestnicy mieli sporo entuzjazmu nawet po godzinie wyczerpujących ćwiczeń – śmieje się trenerka. I zapowiada, że podczas kolejnych spotkań pojawią się także inne typy aktywności. – Ale na pewno nie będzie lekko! – zachęca Karolina Ciurka-Baster.

Organizatorzy zapewniają, że jest gdzie ćwiczyć – teren rekreacyjny przy Avii to ponad hektar zieleni, na którym coś dla siebie znajdą nie tylko miłośnicy sportu, ale także młodsze i nieco starsze dzieci. W czasie zajęć uczestnicy mają możliwość skorzystać z porad doświadczonych instruktorów, a po skończonym treningu mogą odbudować nadwątlone siły przy dietetycznym cateringu. – Na spotkanie może przyjść każdy, wystarczy wziąć ze sobą wygodny strój sportowy, uśmiech i butelkę wody – opowiada przedstawicielka Fundacji.

Kolejne spotkanie planowane jest na sobotę, 24 czerwca. Trening rozpocznie się punktualnie o 10.00 na terenie rekreacyjnym przy os. Avia 2 (mapka). Więcej informacji w facebookowym wydarzeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *