Warning: include(/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/platne/serwer102323/public_html/whatsupmagazine/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 65

Warning: include(): Failed opening '/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php56-fpm/lib/php') in /home/platne/serwer102323/public_html/whatsupmagazine/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 65

Warning: include_once(/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/platne/serwer102323/public_html/whatsupmagazine/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 82

Warning: include_once(): Failed opening '/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php56-fpm/lib/php') in /home/platne/serwer102323/public_html/whatsupmagazine/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 82
State Street Global Advisors otwiera w Polsce swoje globalne centrum | What's Up Magazine

State Street Global Advisors otwiera w Polsce swoje globalne centrum

Pierwszy w Polsce globalny asset manager, który będzie dostarczał usługi zarządzania aktywami swoim klientom z całego świata, powstaje w Krakowie.

State Street Global Advisors, dywizja State Street Corporation, dostarczająca usługi doradztwa w zakresie strategii inwestycyjnych, ogłosiła dzisiaj swoją decyzję o utworzeniu globalnego centrum w Polsce.

Jako jeden z pierwszych globalnych asset managerów obecnych w Polsce, State Street Global Advisors zaoferuje na początek stanowiska pracy dla specjalistów i profesjonalistów w obszarze wsparcia i obsługi inwestycji, ryzyka, zarządzania funduszami i ich dystrybucji oraz operacji.

– Nasza obecność w Polsce to kamień milowy w historii firmy – mówi Cuan Coulter, dyrektor State Street Global Advisors w EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). – Nie tylko otwiera dodatkowe możliwości wzrostu w tym regionie, ale także stwarza większą elastyczność w zarządzeniu naszymi operacjami w skali globalnej. Wybraliśmy Polskę dzięki dostępności na lokalnym rynku pracy wysoko wykwalifikowanej kadry, charakteryzującej się dużą różnorodnością w zakresie kompetencji i doświadczenia – dodaje.

– Globalne centra są kluczowe dla naszej strategii biznesowej. Otwieramy nasze centra w lokalizacjach, które są dogodne dla naszych klientów, zapewniają większą sprawność w realizowaniu wymogów  regulacyjnych i jednocześnie zwiększają różnorodność naszej kadry pracowniczej – zdradza Cuan Coulter. I przekonuje, że globalny hub, który State Street otwiera w Krakowie, jest istotnym strategicznie centrum rozwoju. – Z niecierpliwością oczekuję możliwości podęjcia współpracy z  naszymi polskimi kolegami i poznania ich świeżych pomysłów i rozwiązań, jakie z pewnością wniosą do naszej firmy.

State Street Corporation działa w Polsce od ponad 10 lat. Pierwsze biuro zostało otwarte w 2007 r. w Krakowie. Obecnie firma posiada już 3 biura w Krakowie i 1 w Gdańsku.

O State Street Global Advisors

Od czterech dekad State Street Global Advisors wspiera rządy państw, światowe instytucje i doradców finansowych. W oparciu o badania, analizy i doświadczenie rynkowe, z zachowaniem rygoru i świadomości potencjalnych ryzyk, buduje portfolio strategii aktywnych i indeksowych, aby dostarczać efektywne finansowo rozwiązania. SSGA zwraca uwagę, że to, co sprawiedliwe dla ludzi i zrównoważone dla naszej planety, może przynieść długoterminową efektywność.  Jako pionierzy w inwestowaniu indeksowym, w fundusze ETF i fundusze ESG (fundusze inwestowania społecznie odpowiedzialnego) znajduje nowe sposoby inwestowania, dzięki czemu jest trzecim największym asset managerem na świecie z ponad prawie 2.7 bilionami dolarów pod opieką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *