Warning: include(/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/platne/serwer102323/public_html/whatsupmagazine/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 65

Warning: include(): Failed opening '/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php56-fpm/lib/php') in /home/platne/serwer102323/public_html/whatsupmagazine/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 65

Warning: include_once(/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/platne/serwer102323/public_html/whatsupmagazine/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 82

Warning: include_once(): Failed opening '/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php56-fpm/lib/php') in /home/platne/serwer102323/public_html/whatsupmagazine/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 82
Spójrz na miasto z TEDxKrakow | What's Up Magazine

Spójrz na miasto z TEDxKrakow

22 czerwca odbędzie się kolejna edycja krakowskiego TEDx. Wydarzenie, którego nikomu nie trzeba już przedstawiać, tym razem skupi się na mieście i na tym, co zrobić, by żyło się w nim jak najlepiej. Pojawią się tu prelegenci, którzy nie tylko chcą by tkanka miejska była zdrowa, ale także tętniła życiem.

Spójrz na miasto. Spójrz na wszystko co Cię otacza, kiedy przemierzasz swoje codzienne trasy – z domu na uczelnię, z domu do pracy, z pracy do domu. Spójrz na ludzi, na otaczające Cię na budynki, spróbuj dostrzec ten ciągły ruch w którym uczestniczysz. Miasto żyje, miasto to Ty, miasto to my. Razem tworzymy tkankę miasta, a naszym zadaniem jest by ta tkanka była zdrowa.

Spotkanie odbędzie się w Hali Głównej przy Dolnych Młynów. TEDxKraków odbędzie się w formacie Adventure – organizatorzy obiecują miejski design-thinking-sprint razem ze speakerami. A będą nimi:

Lana Dadu – mimo, że nie z Krakowa, to Krakowianka. Część z Was poznało ją na Czarnym Proteście – jedna z inicjatorek największego w ostatnim czasie ruchu społecznego. Mocno zaangażowana w działalność feministyczną – organizatorka Międzynarodowego Strajku Kobiet i Pikniku na Dzień Matki. Na co dzień, jako przewodniczka miejska pokazuje Kraków z własnej perspektywy.

Agata Bloswick – nieformalna liderka nieformalnej grupy aDaSie. Na co dzień dyrektor zarządzający projektami badań klinicznych w korporacji, w wolnym czasie naprawiająca miasto z grupą zapaleńców skrzykniętych przez facebooka.

Maciek Chart-Olasiński – lokalny aktywista, którego energia doprowadziła do powstania wyjątkowej przestrzeni na mapie Krakowa – Wytwórnia Od czasu studiów angażuje się w działalność organizacji pozarządowych, m.in był koordynatorem małopolskiego zespołu edukacyjnego Amnesty International oraz współorganizował Święto Cykliczne. Aktualnie działa w SOS Zabłocie i Miasto Wspólne, na co dzień pracuje jako Design Manager w Estimote, Inc.

TEDxKrakow, 22 czerwca, godz.18.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *