Gospel na Skałce. (fot. M. Dziedzic / mat. pras.)

Słowo na skale, gospel na Skałce

Już 28 maja gościnne mury kościoła paulinów na Skałce rozbrzmiewać będą dźwiękami gospel. What’s Up Magazine jest patronem medialnym koncertu „Gospel na Skałce”, w którym dziesięć krakowskich chórów zabrzmi jednym głosem.

Gospel na Skałce. (fot. M. Dziedzic / mat. pras.)

Niedzielne popołudnie wypełni radosny śpiew ponad setki osób zebranych na jednej scenie. Koncert poprzedzą trzy dni wspólnej pracy chórzystów i dyrygentów. Warsztaty poprowadzą charyzmatyczni liderzy, Gerald T. Smith i Aleksandra Slawik, którzy zainspirują uczestników nie tylko swoją pasją, ale i kunsztem muzycznym. Gospel na Skałce wywodzi się z Gospel City, cyklicznej imprezy łączącej krakowskie chóry gospel, a dzięki gościnności ojców paulinów nabiera nowego znaczenia i symboliki.

Wspólny koncert to czas celebracji obietnicy Słowa, które jest oparte na skale. Każdy z występujących chórów (Kraków Gospel Choir, DeocentriCity, Chór Grodzka Gospel, Joyful Voice, Saltrom Gospel Choir, GospelSenior, Mistral Gospel Choir, Gospel Voice Choir, Soul’n’Voices, Młodzieżowy Chór Gospel) ma wieloletnią tradycję, a to jedna z nielicznych okazji, by usłyszeć je wszystkie razem.

Koncert rozpocznie się punktualnie o godzinie 15.00, 28 maja 2017 na Ołtarzu Trzech Tysiącleci klasztoru OO. Paulinów, przy ulicy Skałecznej 15 w Krakowie. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *