Wnętrze Hig5ive Two. (fot. P. Banasik / What's Up)

Skanska buduje, wprowadza się ABB

ABB, lider w zakresie technologii energetyki i automatyki, rozszerza swoją działalność w Krakowie. Firma, w ramach globalnego Centrum Usług Wspólnych, wynajęła ponad 8 300 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej w budowanym przez Skanska kompleksie High5ive. To już druga, obok Axis, inwestycja zrealizowana przez spółkę biurową Skanska w stolicy Małopolski, do której wprowadzą się pracownicy ABB.

Dzięki powierzchni wynajętej w High5ive, ABB stanie się największym najemcą w realizowanej inwestycji. Jest również głównym najemcą wyróżniającego się charakterystyczną białą elewacją biurowca Axis, położonego przy Rondzie Mogilskim. Łącznie firma ABB zajmuje w budynkach Skanska ponad 26 tys. mkw. powierzchni biurowej.

Biurowiec Hig5ive. (fot. P. Banasik / What’s Up)

– Kolejny etap współpracy z ABB to dla nas dowód na to, że miejsca, które tworzymy, odpowiadają potrzebom najbardziej wymagających firm i ich pracowników – tłumaczy Ewelina Kałużna, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania portfelem nieruchomości w spółce biurowej Skanska. – Będąc globalnym graczem, możemy z wyprzedzeniem obserwować, w jakim kierunku rozwijają się miasta stawiane często za wzór zagospodarowania przestrzennego. Dzięki temu szybko adaptujemy rozwiązania, jakich oczekują mieszkańcy polskich miast, coraz bardziej świadomi swoich potrzeb i globalnych trendów – dodaje Ewelina Kałużna.

Widać to nie tylko w samych budynkach, ale także w otoczeniu High5ive, gdzie pojawi się chociażby plac z różnorodną roślinnością i siedziskami, który już niebawem zazieleni się po raz pierwszy, a także otwarty parking Bike5ive wyposażony w miejsca do mycia i naprawy rowerów. To pierwsze tego typu miejsce w Krakowie.

Skanska realizuje High5ive w samym centrum Krakowa, przy ul. Pawiej. Ambicją inwestora jest stworzenie parku biurowego z wyznaczonymi strefami do pracy coworkingowej oraz wypoczynku dla mieszkańców Krakowa. W parterach kompleksu znajdować się tu będą restauracje, kawiarnie, a między budynkami od strony Galerii Krakowskiej – zielona wyspa z siedziskami.

High5ive to już trzecia inwestycja biurowa Skanska w Krakowie – po projektach Kapelanka 42 i Axis. Pierwszy budynek, High5ive Two, położony bliżej torów od strony Galerii Krakowskiej, otrzymał już pozwolenie na użytkowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *