Re:view odpowiada

Na początek Hubraum a potem Muzeum Inżynierii Miejskiej. Rusza Re:view czyli cykliczny przegląd najnowszych trendów/kierunków/smaków w światowych technologiach i biznesie IT

Czy miliony inteligentnych maszyn podłączonych do globalnej sieci to dla nas – ludzi – ułatwienie czy zagrożenie? Czy produkujące tetrabajty danych urządzenia to zbiór użytecznych dla nas niewolników czy armia cyfrowych zombie, które pewnego dnia przejmą kontrolę nad naszą planetą? Na te (i nie tylko) pytania odpowiedzą uczestnicy pierwszego Re:view #01 – nowego cyklu spotkań organizowanego przez skupioną wokół technologii społeczność.

Na początek mocne uderzenie. Re:view #01 już w środę, 25 października w gościnnych przestrzeniach Hubraum przy Przemysłowej 12 na Zabłociu. Dyskutanci zmierzą się z groźnie brzmiącym tematem: „IoT – ułatwienie czy zagrożenie?”, czyli krótkimi prelekcjami o innym od spodziewanego obliczu sfery Internet of Things.

Prowadzącymi Re:view #01 będą Rafał Romanowski z „What’s Up Magazine” oraz Gabriela Zalejska z Nonstop. Formuła Re:view zakłada nie tylko krótkie pigułki wiedzy w postaci prelekcji zaproszonych gości ale też dyskusję z publicznością. Spotkanie odbędzie się w języku polskim, ale w dyskusji możliwy jest udział osób posługujących się angielskim.

O zagrożeniach związanych z postępem w sferze Internetu Rzeczy (Internet of Things) opowiedzą Igora Waligóra (S-Labs), Piotr Piękoś (Autea) oraz Adam Komarnicki (Elmodis).

– Ambicją Re:view jest nawigowanie w tym, co w technologicznej trawie piszczy. Wśród tematów jakimi zajmiemy się w kolejnych miesiącach będą z pewnością zagadnienia rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości przydatnej w codziennym życiu, zagadnienia sztucznej inteligencji czy rozwoju sfery botów i robotów. Porozmawiamy też o nowych mediach m.in. pod kątem walki z fakenews – zapowiada Rafał Romanowski.

– Ruszamy z Re:view w Hubraum a naszymi partnerami są firmy i instytucje, które szczególnie intensywnie lokują swe poszukiwania w tematyce nowych mediów czy rozwoju technologii – podkreśla Gabriela Zalejska. Patronem pierwszej edycji jest firma Nonstop, a wśród partnerów znalazły się m.in. Hubraum, What’s Up Magazine, Muzeum Inżynierii Miejskiej, U2i, S-Labs, BoMiasto.pl oraz Google Campus Warsaw.

Re:view #01 zebranym zaoferuje poczęstunek sushi od Haiku Sushi a po zakończeniu organizatorzy zapraszają od 20 afterparty w Lipowa 6F/ Krako Slow Wines przy ul. Lipowej 6F (welcome drink czyli… lampka wina za free).

***

Re:view #01 środa, 25 października o godz. 18.30 w Hubraum na Zabłociu, ul. Przemysłowa 12 IV piętro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *