Warning: include(/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/platne/serwer102323/public_html/whatsupmagazine/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 65

Warning: include(): Failed opening '/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php56-fpm/lib/php') in /home/platne/serwer102323/public_html/whatsupmagazine/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 65

Warning: include_once(/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/platne/serwer102323/public_html/whatsupmagazine/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 82

Warning: include_once(): Failed opening '/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php56-fpm/lib/php') in /home/platne/serwer102323/public_html/whatsupmagazine/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 82
Redakcja | What's Up Magazine

Rafał Romanowski, redaktor naczelny

product manager, wykładowca, szkoleniowiec, micro-influencer, dziennikarz, publicysta, autor książek i podróżnik w jednym. Pisze głównie o nowych technologiach, smart city, socjologii, rozwoju trendów, social mediach, lotnictwie, różnych krajach globu. Interesuje się rozwojem miast, ideą smart city, zagadnieniami startupy vs korporacje oraz technologiami zmieniającymi globalne mody i przyzwyczajenia. Zwolennik teorii o hybrydowej konstrukcji czasów obecnych. Aktywny na Twitterze jako @FkrutceCom

Magda Wójcik, zastępca redaktora naczelnego

Oprócz tego, że co miesiąc redaguje What’s Up Magazine, organizuje Najedzeni Fest!, krakowską edycję Restaurant Week, warsztaty kulinarne oraz inne okołokuchenne projekty. Pisze o jedzeniu, m.in. dla Magazynu Kuchnia, gdzie opisuje małych producentów. Gości też na łamach Smaku i Werandy. Skończyła filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez dekadę pracowała w Gazecie Wyborczej. 

Marcin Kwaśny, redaktor

Politolog, dziennikarz i społecznik. Pracuje w TVN 24. Interesuje się gospodarką i polityką. Absolwent m.in. Centrum Europejskiego w Natolinie. Miłośnik książek, wina i sportu. Prezes zarządu Fundacji Aktywnych Obywateli im. J. Dietla.

Łukasz Cioch, editor (English)

Twórca www.lcmedia.pl; moderator licznych wydarzeń, debat i konferencji (branżowych), copywriter, tłumacz, wykładowca, autor think-tanku; specjalista w dziedzinach: CSR, PR, MEDIA RELATIONS; prowadzi autorskie szkolenia w zakresie wystąpień publicznych, komunikacji niewerbalnej, technik prezentacji i zarządzania procesami komunikacji (biznes/instytucje/coaching indywidualny); komunikacja jest dla niego pasją.

Dawid Hajok, wydawca

Dziennikarz i publicysta, doradca ds. mediów tradycyjnych i elektronicznych z wykształcenia socjolog miasta. Pracuje jako doradca biur architektonicznych w zakresie komunikacji zewnętrznej i zarządzania kontentem, opracowuje strategie placemakingowe i kampanie społeczne dla inwestorów prywatnych i samorządów. Prywatnie fan kolarstwa, entuzjasta dobrej architektury, designu i dobrej kuchni, audiofil.

Bartosz Piłat

Dziennikarz, publicysta, freelancer. Zajmuje się problematyką zarządzania miastami, w tym efektywnością sieci transportowych i urbanistyką, oraz ochroną środowiska na styku z gospodarką, m.in. jakością powietrza, gospodarką odpadami i odnawialnymi źródłami energii.

Anna Kwaśny, Brand Manager

Z wykształcenia manager mediów i politolog. Brand Manager Radia Kraków, współtwórczyni Fundacji Aktywnych Obywateli im. J. Dietla, w której odpowiada za marketing oraz koordynowanie pracy Galerii Architektury GAGA. Uwielbia duże projekty i zamieszanie. Miłośniczka pchlich targów, staroci i architektury. 

Joanna Katańska, dyrektor artystyczny & ilustracje

Ukończyła Projektowanie Graficzne na ASP w Katowicach. W ramach stypendiów studiowała w MOME Univeristy of Art and Design in Budapest oraz School of Architecture and Visual Arts University of East London. Odbywała staże min. w British Vogue, Esquire, i Harpers Bazaar. Prowadzi swoje własne studio projektowe, współprowadzi zajęcia na wydziale projektowym (katera rysunku i malarstwa i kompozycji) ASP Katowice. W 2012 r. nominowana przez STGU w konkursie Projekt Roku w kategorii Debiut za oprawę graficzną wystawy Za-mieszkanie 2012. Zajmuje się szeroko pojętym projektowaniem graficznym, ilustracją i działaniami osadzonymi w przestrzeni.

Dagmara Marcinek, dziennikarz

Absolwentka dziennikarstwa i filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracuje w Krakowskiej Fundacji Filmowej. Kocha stare kino i nowe technologie. O tym, co piszczy w kulturze pisze w portalu Kulturatka.pl, o polskie filmy dokumentalne dba na PolishDocs.pl, a media interaktywne monitoruje na misswaldorf.pl.

Piotr Banasik, fotograf

Ma aparat, dlatego robi zdjęcia (czasami nawet fotografie). Założyciel atelier fotograficznego BananStudio.pl. Miłośnik jazzu, kotów (w zasadzie kota – Szalika) i tarty ze szpinakiem, fan piłki nożnej.