Warning: include(/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/platne/serwer102323/public_html/whatsupmagazine/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 65

Warning: include(): Failed opening '/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php56-fpm/lib/php') in /home/platne/serwer102323/public_html/whatsupmagazine/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 65

Warning: include_once(/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/platne/serwer102323/public_html/whatsupmagazine/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 82

Warning: include_once(): Failed opening '/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php56-fpm/lib/php') in /home/platne/serwer102323/public_html/whatsupmagazine/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 82
PDD na nowe czasy! | What's Up Magazine

PDD na nowe czasy!

W corocznym rankingu Tholons wśród konkurujących z Krakowem miejsc na mapie świata Kraków awansował na 8 miejsce wś. Bez wątpienia jest też polską „Doliną Krzemową” od kilku lat nosząc miano polskiego zagłębia IT i liczącego się skupiska startupów. Nic więc dziwnego, że to właśnie tu objawia się tak uznana konferencja jak Product Development Days

Za Krakowem Dublin (już spadał w rankingu na łeb, na szyję, ale ostatnio galopująca znów gospodarka Zielonej Wyspy pozwoliła poprawić pozycję, dźwigając miasto ponownie do pierwszej dziesiątki). Na jedenastym San José w Kostaryce w Ameryce Łacińskiej, potem dwa wiodące miasta-giganty Chin – Szanghaj (12) i Pekin (13), potem… czeska Praga, znów chińskie Dalian nieopodal Korei, Colombo na Sri Lance, Kuala Lumpur w bogatej Malezji, obok siebie dwie aglomeracje Wietnamu (Ho Chi Mihn City oraz Hanoi). Dwudziestkę zamyka Johannesburg w RPA.

Ranking to nie lista „najtańszych” pod względem płac pracowników miast świata. Ranking wskazuje perspektywiczne lokalizacje, a miejsca w nim zależą od wielu czynników. Od liczby wypuszczanych przez lokalne uczelnie kadr, od poziomu znajomości języków obcych w społeczeństwie, od otwarcia na ekspatów, od rosnącego potencjału gospodarczego, dobrego przelicznika kosztów względem potencjalnych zysków. Znaczenie ma oczywiście także ogólna, stabilna sytuacja ekonomiczna i polityczna. Ocenia się także rynek nieruchomości.

Najlepsi w każdej z tych dziedzin, mogą stać się nowymi stolicami światowej usług oraz finansjery. Stąd obecność w rankingu bajecznie bogatego Singapuru, zasobnych miast z Australii (Perth) czy Korei Południowej (Seul), są tam także miasta Stanów Zjednoczonych (St. Louis w Missouri czy Birmingham w Alabamie), Kanady (wysoko Toronto, nieco niżej Halifax), a nawet Dubaju, który promuje się miliardami jako światowa stolica biznesu i luksusu.

Jak w tym multikulturowym towarzystwie „rekinów biznesu” czuje się Kraków? Wyśmienicie, dość wspomnieć, że za stolicą Małopolski plasują się wszystkie aktywne w sektorze usług wspólnych stolice europejskich państw (w pierwszej setce kolejno Dublin, Praga, Budapeszt, Warszawa, Bukareszt, Bratysława, Tallin, Sofia, Lublana, Moskwa, Belgrad). Ale jak pokazują wydarzenia ostatnich tygodni, na 9. pozycji rankingu wcale nie musi się skończyć.

W opinii znawców branży widać też, że tzw. mniej wyspecjalizowane usługi (np. proste call center) opuszczają Kraków, kierując się ponownie w kierunku Indii lub otwierając centra w tańszych i posiadających mniejsze kadry krajach Europy (Rumunia, Bułgaria, Serbia). Naturalna wymiana mniej specjalistycznych centrów na te „lepiej oceniane” może skutkować kolejną zwyżką dla obecnego europejskiego lidera.

Ale to nie koniec potwierdzeń dominacji Krakowa na arenie IT w Polsce czy Europie Środkowej. Walter Herz, jedna z najbardziej prestiżowych agencji doradczych dla inwestorów, zdecydowała w październiku otworzyć tu swe biuro motywując to chęcią bycia jak najbliżej najważniejszych procesów inwestycyjnych w tym skrawku świata.

Nic więc dziwnego, że już po raz czwarty w Polsce – właśnie w Krakowie – w dniach 21-24 października 2018r. odbywać się będzie Product Development Days, konferencja, która co roku przyciąga pasjonatów śledzących najnowsze trendy, poszukujących nowych inspiracji oraz ciekawych tematów z branży IT. Product Development Days to 4-dniowe, to największe edukacyjne wydarzenie poświęcone strategiom innowacji i budowaniu kompetencji produktowych w Europie, tworzone przez Fundację Innovators’ Bridge przy współpracy z Partnerami Strategicznymi takimi jak: Sabre, Symphony Solutions i Ericsson.

 

Dzięki warsztatom i spotkaniom mentorskim ze światowej sławy ekspertami (blisko 60 ekspertów z Polski i zagranicy), realizowany jest główny cel: stworzenie innowacyjnego ekosystemu regionu, który umożliwi wymianę wiedzy i dobrych praktyk. Wśród tegorocznych prelegentów i mentorów warsztatów znajdują się m.in.: Aditya Agashe (Microsoft), Parth Detroya (Facebook), Jonathan Gall (Gall Design), Aditya Bhuwania (Amazon), Maciej Jakubowski (Mckinsey), Iga Mościchowska (WitFlow) i Pramod Jain (Sabre), Ben Szymanski (BBH), Mariusz Gąsiewski (Google).

Tegoroczna edycja pt. „Digital Transformation” to świetna okazja dla zespołów i szefów R&D do podniesienia kompetencji produktowych i designerskich. Co więcej PDD to także cenne doświadczenie zarówno dla profesjonalistów z innowacyjnych firm technologicznych, jak i pracowników mniejszych przedsiębiorstw, starających się zrozumieć potrzeby swoich klientów.
Konferencja przebiega dwiema, różnymi ścieżkami edukacyjnymi: ścieżką biznesową i ścieżką produktu, obejmującą 6 obszarów wiedzy: UX & Design, business growth, business analysis, team, new technologies, personal power. W tym roku konferencję wspierają takie firmy jak Sabre, Ericsson, Symphony Solutions.

Więcej szczegółów oraz program konferencji dostępny na stronie:

www.productdevelopmentdays.com

Bilety:
https://www.eventbrite.com/e/product-development-days-2018-tickets-42959208148
tickets@productdevelopmentdays.com

Linki:
strona główna: http://productdevelopmentdays.com/
facebook : https://www.facebook.com/productdevelopmentdays/
wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/1685129891530164/
twitter: https://twitter.com/ProductDevDays/
youtube: https://www.youtube.com/channel/UCC7MGqFE1UgMtoAeeQA9bBw
Product Development Days – Digital Transformation

Data:
21 – 24 październik 2018

Miejsce:
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”
Marii Konopnickiej 26,
30-302 Kraków

Park Inn by Radisson Kraków
Monte Cassino 2,
30-337 Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *