20mln złotych dla Elmodis

Krakowska spółka Elmodis ma powody do radości. Jej potencjał docenił Intel Capital, który wraz z SET Ventures oraz Innovation Nest zainwestował w nią 4,9 miliona dolarów.

 

Elmodis specjalizuje się w poprawie efektywności maszyn w przemyśle. Oferuje zintegrowany system do monitoringu, który pozwala w czasie rzeczywistym kontrolować wydajność i efektywność maszyn napędzanych silnikami elektrycznymi.

 

Krakowski Elmodis został założony w 2015 roku przez Artura Hanca i Marcina Święcha. Twórcy firmy od wielu lat działali w branży dostarczając rozwiązania związane z diagnostyką maszyn. Obecnie zespół Elmodis to prawie 30 osób, składa się zarówno z programistów, jak i inżynierów.

 

Intel Capital to fundusz wywodzący się z USA, który każdego roku inwestuje około 500 milionów dolarów w innowacyjne technologie. inwestujący globalnie  Od 1991 roku zainwestował 11,8 mld dol. w 1473 firmy z 57 krajów w obszarach, takich jak 5G, internet rzeczy, sztuczna inteligencja czy autonomiczne samochody. Ich ostatnią inwestycją w polski start-up było wsparcie finansowe Snowcookie.Zapisz się do naszego newslettera
©2015 What's Up Magazine - wszelkie prawa zastrzeżone

What's Up?

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco.