Before unconf 2017

Już 9 marca odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu unconf, na którym będzie można porozmawiać o skalowaniu projektów w Agile. To jedno z wielu spotkań, które są tylko wstępem przed właściwią konferencją na początku czerwca. 

 

Spotkania te odbywają się raz w miesiącu i organizowane są przez niezależną społeczność unconf. Cykl tych spotkań wieńczy konferencja unconf, która odbędzie się 2-3 czerwca 2017 roku. Konferencja i wszystkie poprzedzające ją spotkania przeznaczone są zarówno dla osób, które wykorzystują już założenia metodyki Agile w miejscu pracy, jak i dla osób, które dopiero ją poznają.


 

Zapoczątkowane w 2016 roku spotkania organizowane są metodą Open Space Technology. Ich uczestnicy pełnią role współorganizatorów wydarzenia, dzięki czemu kierują rozmowy na interesujące ich zagadnienia. Od tego czasu zorganizowano już ponad 10 spotkań, które koncentrowały się m.in. na następujących tematach: „Menedżer projektu właścicielem produktu”, „Czego Scrum Master może oczekiwać od przełożonego”, „Ścieżka kariery menedżera projektu”, „Nienawidzę Scrum’a”, „Scrum Master nic nie robi”, „Alternatywy dla Scrum’a”, „Czego tak naprawdę nienawidzę i dlaczego nie jest to Scrum?”.


 

Punktem kulminacyjnym serii tych spotkań będzie konferencja unconf zaplanowana na 2-3 czerwca 2017 roku. W dyskusjach organizowanych metodą Open Space Technology i warsztatach weźmie udział ponad 150 gości i ekspertów w dziedzinie Agile. Scrum Masterzy, właściciele produktów, deweloperzy, inżynierowie jakości, specjaliści ds. DevOps i UI/UX oraz liderzy zespołów pracujących zgodnie z założeniami Agile mogą zarejestrować się na stronie lub przez Facebook, aby wziąć udział w tej konferencji.

 „Unconf powstało jako społeczność, która pozwala entuzjastom Agile wspierać się nawzajem, uczyć się nowych rzeczy, eksperymentować a także zainspirować innych do tego aby starali się poprawić swoje miejsce pracy chociaż odrobinę każdego dnia” — mówi Kamil Sztandera, starszy deweloper z firmy SolarWinds oraz twórca unconf. „Podczas konferencji nasi goście dyskutują o prawdziwych sytuacjach, omawiają przypadki, z którymi sami się zetknęli w pracy, testują swoje pomysły i mogą zasięgnąć rady ekspertów”.


 

„Konferencja unconf to także doskonała okazja, aby poinformować uczestników o wolnych stanowiskach w SolarWinds. Znajomość założeń Agile i postępowanie zgodnie z nimi z pewnością będzie dużym atutem osób chcących dołączyć do naszego zespołu w Krakowie” — mówi Tomas Kucera, wiceprezes ds. operacji biznesowych w SolarWinds. „Obecnie mamy wiele ofert pracy skierowanych głównie do wykwalifikowanych i entuzjastycznie podchodzących do pracy deweloperów oraz inżynierów jakości z doświadczeniem w dziedzinie środowiska .NET. Zatrudniamy pracowników wszystkich szczebli, począwszy od młodszych programistów przez liderów technicznych, architektów, Product Ownerów i menedżerów projektów. Wszystkie oferty pracy dostępne są na stronie internetowej.


Sponsorem sponsorem serii spotkań poświęconych filozofii Agile® jest SolarWinds i dzięki tej firmie w czwartek napoje w Food&Pepole by Pastrami Deli można zamawiać za darmo. Firma SolarWinds została niedawno uznana przez IDC® (International Data Corporation®) za światowego lidera w dziedzinie rozwiązań do zarządzania siecią.Zapisz się do naszego newslettera
©2015 What's Up Magazine - wszelkie prawa zastrzeżone

What's Up?

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco.