Be like Donut Trumpet

Najgorętsza noc w Stanach Zjednoczonych za nami, Donald Trump został wybrany 45. prezydentem USA. Zostawiając z boku wszelkie polityczne komentarze, zachęcamy do gry w Donut Trumpet Tycoon – gry stworzonej przez krakowski start-up Reality Games, w której każdy z nas może zbudować swoje imperium.

Reality Games odniosło międzynarodowy sukces dzięki Landlord Real Estate Tycoon, aplikacji na smartfony przypominającej grę Monopoly. W grze wcielamy się w wirtualnego milionera, który kupując udziały w nieruchomościach, każdego dnia zgarnia należny mu procent czynszu. Proste zasady zabawy Reality Games urozmaiciły umieszczając Landlorda w realnym świecie – dzięki geolokalizacji użytkownicy mogą kupować realne budynki znajdujące się w promieniu kilometra od nich. Siedząc na krakowskim rynku, możesz zostać współwłaścicielem Teatru Starego czy Międzymiastowej na Dolnych Młynów. To jak wiele będziesz zarabiać, będzie zależeć od ilości osób, które pojawiają się w tych miejscach i dają o tym znać poprzez media społecznościowe np. check-iny na Facebooku czy Foursquare.

 

Zaskoczyło. Po kilku miesiącach aplikacja pojawiła się w 140 krajach i ściągnęło ją ponad milion użytkowników, podobno w Belgii już 16 proc. wszystkich nieruchomości zostało wykupionych przez graczy. Reality Games szykuje więc już kolejne gry, jak np. Weather Challenge. Wcześniej jednak firma wpuściła do sklepu Play bliźniaka Landlorda – Donut Trumpet Tycoon. Zasady gry są takie same, jak w przypadku pierwowzoru. Różnica jest jedna, tym razem możesz wcielić się w miliardera o nazwie Donut Trumpet. Przypadek? Gdy spojrzymy na grafikę, z jaką reklamowana jest gra nie mamy wątpliwości kto jest jej bohaterem. A po wynikach wyborów, nie ma wątpliwości, że ten bohater wie, jak osiągnąć sukces.

 

Gra trafiła na rynek w połowie października i już pobrało ją ponad 100 tysięcy użytkowników. A dzisiejsza noc na pewno sprawi, że aplikacja krakowskiego startupu zyska na popularności.Dagmara MarcinekZapisz się do naszego newslettera
©2015 What's Up Magazine - wszelkie prawa zastrzeżone

What's Up?

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco.