AGH nauczy, jak zarządzać talentami

Specjaliści IT czy programiści to towar deficytowy na rynku pracy. Szacuje się, że w Polsce jest od 30 tys. do nawet 50 tys. nieobsadzonych stanowisk w sektorze IT. Dlatego tak ważna dla działów HR staje się umiejętność wyszukiwania talentów, przyciągania ich do pracy, a potem utrzymania w firmie, tak by nie skusili się na ofertę konkurencji. I dlatego też Akademia Górniczo-Hutnicza w tym roku akademickim 2016/2017 rusza z kierunkiem Talent Management in Tech Companies.

Studia podyplomowe Talent Management in Tech Companies mają za zadanie wykształcić przede wszystkim wysokiej jakości menadżerów oraz team leaderów IT, a także specjalistów ds. rekrutacji czy ekspertów HR.  Obszary, w których studenci będą zdobywać swoją wiedzę to przede wszystkim pozyskiwanie i zarządzanie talentami, kreowanie strategii HR i rekrutacji (talent acqusition), HR business partnering, budowanie kultury organizacji i zaangażowania pracowników czy zarządzanie projektami według nowoczesnych metod. Cały program studiów został sprofilowany tak, by dostosować się do specyfiki zarządzania talentami zarządzają w branży technologicznej – i to nie tylko w sektorze IT, ale także high tech, engineering czy telecom.

 

- Pomysł na studia o takim profilu zrodził się z chęci dzielenia się wiedzą i pokazania najlepszych praktyk w firmach sektora technologicznego. Wykładowcy to praktycy z doświadczeniem managerskim w obszarze IT, high-tech, engineering oraz eksperci w dziedzinie zarządzania talentami i HR. Łączymy dwie perspektywy: korporacyjną i startup’ową. Wszystkie kursy opracowaliśmy w formie interaktywnej, jako warsztaty, lub konwersatoria. Program studiów jest skonstruowany tak, aby holistycznie przygotować do pracy na stanowiskach strategicznych w obszarze budowania zespołów i zarządzania talentami – mówi Justyna Pawlak-Mihułka, Inicjator i Opiekun Merytoryczny Studiów.

 

Pozyskiwanie i zarządzanie talentami w branży technologicznej staje się obecnie kluczowym elementem funkcjonowania firm IT. Nie da się jednak przyciągać prawdziwych ekspertów bez odpowiednio do tego przygotowanych specjalistów HR.  Dlatego studia na AGH są przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą podnosić swoje umiejętności w tym zakresie, poszerzać wiedzę, a przede wszystkim zapoznawać się z najnowszymi metodami działania. Talent Management in Tech Companies skierowany jest zarówno do specjalistów i kierowników ds. rekrutacji, HR Business Partnerów, jak i właścicieli firm technologicznych, managerów czy team leaderów działających w IT.

 

Gwarantem pozyskiwania wiedzy dotyczącej bieżących trendów w zarządzaniu zasobami ludzkimi jest wykwalifikowana kadra. Wykładowcami Talent Management in Tech Companies będą osoby posiadający praktyczne doświadczenie w branży, pracujące w firmach o lokalnym i globalnym zasięgu.  To oni na co dzień wdrażają nowe strategie w dziedzinie HR i przyglądają się nowym trendom w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Wśród nich pojawi się m.in. Aleksandra Wiśniewska, HR Manager w Brainly, Przemysław Berendt z Luxoft, Joanna Ryś i Tomasz Drabik z Aleksander Mann Solutions czy Paweł Mihułka ze State Street.

 

- Talent Management in Tech Companies jest unikatowym kierunkiem studiów podyplomowych. Bardzo cieszę się, że Wydział Humanistyczny AGH wychodzi naprzeciw potrzebom sektora biznesu i ściśle współpracuje ze specjalistami sektora firm technologicznych. Takie partnerstwo jest innowacyjne i powinno być powielane na wszystkich stopniach studiów, ponieważ pozwala wypuszczać na rynek pracy świetnie przygotowanych absolwentów -  zachęca Maciej Myśliwiec – Pełnomocnik Dziekana ds. Promocji Wydziału Humanistycznego AGH.

 

Studia podyplomowe trwają dwa semestry, wszelkie informacje odnośnie rekrutacji można znaleźć na stronie kierunku. Termin zgłoszeń mija 30 września, ale rekrutacja może zakończyć się wcześniej jeśli wypełni się limit miejsc. Informacji na temat Talent Management in Tech Companies szukajcie też na naszej stronie, gdyż What's Up Magazine jest patronem medialnym kierunku.

 

 


Zapisz się do naszego newslettera
©2015 What's Up Magazine - wszelkie prawa zastrzeżone

What's Up?

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco.