Nowa firma na krakowskim rynku. Varroc chce współpracować z uczelniami

Kolejny duży inwestor pojawił się w Krakowie. Firma Varroc zdecydowała się otworzyć tu centrum rozwoju w zakresie mechaniki, optyki i elektroniki. Kilka dni temu w magistracie przedstawiciele firmy Varroc, CADM Automotive, Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Politechniki Krakowskiej podpisali list intencyjny o współpracy.

– Współpraca firmy Varroc z krakowskimi uczelniami sprawi, że będziemy jeszcze lepiej kształcić kadry, czyli budować coraz większy potencjał kapitału ludzkiego w naszym mieście. Wpisuje się to w plany strategiczne Krakowa związane z budową gospodarki opartej na wiedzy – podkreśla dyrektor wydziału rozwoju UMK Rafał Kulczycki.

Firma Varroc należy do sektora hightech. Zajmuje się produkcją systemów oświetleniowych do pojazdów. Zespoły inżynierskie pracujące w ramach współpracy krakowskich uczelni z firmą będą miały bezpośredni kontakt z wieloma uznanymi markami z branży motoryzacyjnej, takimi jak Jaguar Land Rover, VW, Renault, Ford, Audi czy Bentley. Celem działania zespołów będzie rozwój produktów, od koncepcji w studiach projektowych po produkcję seryjną lub uruchomienie w zakładach produkcyjnych firmy.

Inwestycja firmy Varroc jest kolejnym przykładem potwierdzającym atrakcyjność Krakowa dla branży biznesu. W naszym mieście ciągle pojawiają się nowe firmy, a te zlokalizowane już pod Wawelem rozwijają swoją działalność. Wielka w tym zasługa 23 krakowskich uczelni wyższych, dzięki którym Kraków corocznie może pochwalić się 185 tys. studentami oraz 56 tys. absolwentami – młodymi, ambitnymi, znającymi języki obce.

Nie bez znaczenia w kontekście rozwoju nowoczesnych usług w Krakowie jest również korzystne położenie geograficzne – na styku najważniejszych szlaków tranzytowych Polski i Europy. Potencjał ludzki i bliskość świata pozwoliły Krakowowi stać się najlepszą w Europie lokalizacją dla sektora nowoczesnych usług.

źródło: krakow.pl, foto: Varroc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *