Mobee Dick i Miquido tworzą EmpikGO

Mobilna ewolucja trwa w najlepsze i nie omija branży wydawniczej. Współpraca sieci Empik z Mobee Dick oraz Miquido właśnie owocuje aplikacją mobilną, dzięki której miłośnicy literatury mogą słuchać audiobooków i czytać e-booki z własnego telefonu czy tabletu.

Każdy z nich może wybierać z 50 000 tytułów e-booków i 6000 audiobooków, a wśród nich nowości i premier dostępnych na wyłączność tylko w sieci Empik. Nie zapomniano także o specjalnych promocjach.

Aplikacja EmpikGO nie tylko wyróżnia się pod względem wizualnym, ale przede wszystkim jest wpierana pakietem najlepszych technologii mobilnych. Z łatwością można ją dopasować do własnych potrzeb: wybrać tempo czytanego przez lektora tekstu, rozmiar czcionki czy kolor tła, korzystać z zaawansowanego playera, synchronizować biblioteki z empik.com, a także zdecydować się na streaming lub tryb offline. Wkrótce w EmpikGO pojawi się również usługa subskrypcji.

– Empik to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na Polskim rynku i benchmark dla wielu naśladowców. Dzięki EmpikGO bardzo dobrze pokazuje kierunek, w którym zamierza się rozwijać. W naszym podejściu technologicznym i projektowym w EmpikGO staraliśmy się umożliwić nie tylko mocne wejście na rynek z niezwodnym narzędziem, ale także sprawny rozwój aplikacji w przyszłości. Po zaangażowaniu Empik w promocję aplikacji widzimy, że sieć wiąże z tym produktem bardzo duże nadzieje i rzuca rękawicę graczom już obecnym w tym segmencie rynku. Trzymamy mocno kciuki! – mówi Radosław Holewa, CTO Miquido.

Za strategię, design UI & UX odpowiada Mobee Dick.

Do obowiązków Miquido należy software development na platformy iOS i Android oraz Quality Assurance.

Bezpłatna aplikacja EmpikGO dostępna jest w App Store i Google Play.

O twórcach aplikacji:

Miquido kompleksowo projektuje oraz wdraża aplikacje mobilne i webowe kierując się ideą mobile-first. Firma uznana przez Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2016 za najszybciej rozwijającą się firmę w kategorii mobile design & development. Wyróżniona w 2016 roku przez Google, TIME Magazine oraz Webit Awards. Należy do Google Developers Agency Program.

Mobee Dick wyspecjalizowany jest w badaniach i projektowaniu produktów i usług internetowych, budowaniu strategii produktowych, wdrażaniu procesów produktowych w organizacjach i konsultingu w doborze efektywnych narzędzi w procesach transformacji cyfrowej firm. Agencja nagrodzona największą liczbą wyróżnień w prestiżowym konkursie Mobile Trends Awards (m.in. za aplikację mobilną Warta Mobile czy serwis internetowy r.pl).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *