MESHR – rewolucja w spotkaniach biznesowych

W czasie odbywającej się obecnie największej na świecie konferencji dla start-up’ów Web Summit w Lizbonie, Polacy prezentują  pierwszą aplikację zintegrowaną z Linkedin’em, umożliwiającą umówienie spotkania z osobą z naszego kręgu zawodowego, będącą jednocześnie w bliskiej nam lokalizacji.

Aplikacja MESHR przeznaczona jest przede wszystkim dla podróżujących służbowo, którzy w nowym mieście mają czas wolny na spotkanie przy kawie, lunchu, czy kolacji z kimś zupełnie nowym z kręgu biznesowego. W szczególności dotyczy to pracowników dużych korporacji, administracji publicznej, czy indywidualnych przedsiębiorców.

Warunkiem dostępu do MESHR jest posiadanie aktywnego konta na Linkedinie, z którym aplikacja jest zintegrowana. Dalej można umówić spotkanie w trzech prostych krokach: określić dyspozycyjność, wybrać osobę i wybrać miejsce. 

 

Jeśli nie mamy akurat czasu lub ochoty przeglądać dostępnych w okolicy użytkowników, wówczas, po określeniu własnej dyspozycyjności, możemy użyć przycisku MESHR ME, który ustawia naszą dostępność widoczną dla innych użytkowników aplikacji. Wtedy to my czekamy na zaproszenie od innych użytkowników.

– MESHR idealnie uzupełnia aplikację takie jak LinkedIn, gdzie mamy mnóstwo wirtualnych kontaktów, ale przecież prawdziwa wartość tkwi w bezpośrednich spotkaniach. To one budują zaufanie w biznesie i dają nam przyjemność oraz korzyść obcowania z ciekawymi ludźmi – komentuje Berenika Marciniec, founderka MESHR, doktor nauk ekonomicznych, ekspert w dziedzinie tworzenia i rozwoju parków naukowo-technologicznych. Od 12 lat ekspert Komisji Europejskiej z zakresu innowacji, transferu technologii, polityki innowacyjnej oraz wspierania małych i średnich przedsiębiorstw.

Celem aplikacji jest ułatwienie ludziom podróżującym służbowo i często obcym w danym miejscu, mieście, spotkania z kimś, kto jest w okolicy i kto również ma czas wolny od obowiązków zawodowych.

– Przewidujemy w przyszłości stworzyć algorytm oparty o sztuczną inteligencję, który będzie podpowiadać użytkownikowi najciekawsze i najbardziej dopasowane kontakty. Równolegle z rozwojem funkcjonalności dla użytkowników indywidualnych planowany jest rozwój funkcjonalności dedykowanej klientom korporacyjnym. Klientom korporacyjnym chcemy zaproponować funkcjonalności oparte o zbiorowe konto korporacyjne lub zintegrowania MESHR z wewnętrznym oprogramowaniem danej firmy – komentuje Ignacy Bochiński, co-founder MESHR, Partner KERRIS Group oraz inwestor projektu Patyna.pl.

Aplikacja MESHR jest polskim produktem, stworzonym przy współpracy m.in. z Agencją Interaktywną KERRIS. Swoją premierę ma podczas Web Summit w Lizbonie, największej na świecie konferencji technologicznej dla start-upów, gdzie została wybrana Alpha Programme Exhibitor. Wkrótce będzie dostępna w Polsce na App Store (iOS) i Google Play (Android).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *