Life Science Open Space – innowacje dla zdrowia i jakości życia

Już 19 października do krakowskiego Centrum Kongresowego zawita forum innowacji dla zdrowia i jakości życia Life Science Open Space, organizowane przez klaster LifeScience Kraków. To interdyscyplinarna platforma współpracy ludzi nauki, biznesu, polityki i administracji – profesjonalistów, ekspertów, przedsiębiorców, inwestorów, fanów oraz użytkowników i konsumentów technologii life science.

LSOS skupia w jednym miejscu różne dziedziny – medycyny i technologii medycznych, farmacji, żywności i żywienia, środowiska naturalnego i stworzonego przez człowieka oraz biogospodarki, a także biotechnologii, nanotechnologii, informatyki i innych. Formuła konferencji zapewnia każdemu możliwość aktywnego udziału i interakcji z innymi uczestnikami – twórcami lub odbiorcami innowacji – poprzez krótkie prezentacje oraz bezpośrednie spotkania i rozmowy.

Na program konferencji składa się kilkadziesiąt prezentacji w ramach rozmaitych sesji tematycznych, obejmujących m.in. badania nad rozwojem leków, aktywne i zdrowe życie, silver economy, nowoczesną diagnostykę i terapię, telemedycynę, kosmetologię i podologię, nowe technologie i urządzenia medyczne, zdrową żywność i żywienie. Nie zabraknie także informacji na temat nowoczesnego i zrównoważonego rolnictwa, środowiska naturalnego i biogospodarki. Odrębne prezentacje będą dotyczyły druku 3D, designu w life science czy wykorzystania sztucznej inteligencji w domu i środowisku pracy.

Każda sesja prowadzona jest przez liderów – ekspertów w temacie. Każda prezentacja dotyczy jednej z sześciu wybranych kategorii współpracy. Wyzwanie – to zaproszenie kierowane do środowiska innowatorów i wynalazców, którego celem jest znalezienie rozwiązania na zadany problem technologiczny, organizacyjny lub marketingowy, wymagający kreatywnego rozwiązania, nowego podejścia czy unikalnych kompetencji.

Open Innovation jest klasycznym zaproszeniem do wspólnego rozwijania innowacyjnego projektu, dotyczącego zdrowia i jakości życia. Zamiast wyważać otwarte drzwi warto sięgnąć po istniejące już rozwiązania i zasoby, aby pozyskać unikalne technologie, kompetencje czy know-how, co pozwoli ukończyć projekt szybciej i taniej. Sesje startupów przeznaczone są dla nowych przedsięwzięć – nie tylko tych biznesowych, ale wszystkich, które planują nowatorskie działania i szukają w tym inwestora, partnera, mentora, kontrahenta czy doradcy, który pomoże wprowadzić pomysł na dalszy etap rozwoju.

Sesje demo dadzą znakomitą okazję do premiery nowego produktu w celu przeprowadzenia jego testów, oceny czy weryfikacji założeń. Wydarzenia są okazją dla organizatorów konferencji, kongresów czy misji, dotyczących zdrowia i jakości życia, do zaprezentowania się, zdobycia partnerów, zainteresowania mediów czy sponsorów. Ostatni z rodzajów sesji, kariera, to znakomita opcja dla firm, projektów i instytucji, szukających talentów, ekspertów czy managerów w celu tymczasowego lub stałego zatrudnienia.

Podczas konferencji przyznawane są nagrody w trzech dziedzinach: najlepszego przykładu praktycznego podejścia do otwartej innowacji (dobre praktyki w koncepcji Open Innovation), najlepszej prezentacji – najciekawszej oferty współpracy, a także najlepszego startupu.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Konferencja zgromadzi kilkaset osób, zarówno z Polski, jak i z zagranicy, będących potencjalnymi partnerami do współpracy – nie ma tutaj osób przypadkowych lub zwiedzających. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://lsos.info/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *