Warning: include(/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/platne/serwer102323/public_html/whatsupmagazine/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 65

Warning: include(): Failed opening '/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php56-fpm/lib/php') in /home/platne/serwer102323/public_html/whatsupmagazine/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 65

Warning: include_once(/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/platne/serwer102323/public_html/whatsupmagazine/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 82

Warning: include_once(): Failed opening '/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php56-fpm/lib/php') in /home/platne/serwer102323/public_html/whatsupmagazine/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 82
Let’s cowork! | What's Up Magazine

Let’s cowork!

Let’s cowork – zachęcają organizatorzy 3. edycji Ogólnopolskiej Akcji Dni Otwartego Coworkingu. I zapewniają 3 dni bezpłatnego testowania przestrzeni coworkingowej, także w kilku miejscach w Krakowie. Akcja potrwa przez cały marzec.

W ciągu miesiąca otwartej przestrzeni biura coworkingowe z całej Polski umożliwią każdemu chętnemu bezpłatne przetestowanie rozwiązania, które pomoże rozwinąć skrzydła. Jak zapewniają organizatorzy, coworking – współdzielony model biurowy – to najekonomiczniejsze miejsce do pracy, oferujące znacznie więcej niż tylko biurko w kreatywnej przestrzeni.

Akcja skierowana jest wszystkich, którzy potrzebują miejsca do pracy poza domem, są na początkowym etapie rozwoju swojego biznesu, czy pracują zdalnie. A nawet do tych przedsiębiorców, którzy chcą łączyć etat z tworzeniem własnego biznesu. – Coworking jest dla tych osób, które doświadczyły, iż zarządzanie własnym biznesem w domu jest o wiele bardziej czasochłonne niż początkowo myślały – mówi Ewa Gillner z ParkIdea Coworking Place.

W tym roku do Ogólnopolskiej Akcji Dni Otwartego Coworkingu szczególnie zaproszeni zostali młodzi pracodawcy oraz osoby pracujące zdalnie. – Ponieważ coraz więcej pracowników firm zaczyna pracować w przestrzeniach coworkingowych, liczba osób, które znalazły swoją przestrzeń coworkingową przez pracodawców, również wzrosła. To sprawia, że pracodawcy stanowią nową grupę docelową dla przestrzeni coworkingowychtwierdzi Liliana Sull z Biura Coworkingowego Inspiracje.

Jak się okazuje, coworking to świetne, ekonomiczne rozwiązanie dla firm, które zatrudniają pracowników na odległość. Z jednej strony dają możliwość posiadania siedziby w kolejnym mieście, co podnosi prestiż firmy, z drugiej – co najważniejsze – daje korzyści pracownikom przez te firmy zatrudnianych, a na co dzień pracujących w domach.

– Biuro jest ważne dla zachowania równowagi i higieny pracy – podsumowuje Jasiek Kowalski z CoWalski – Aleja Inspiracji. – Patrząc z naszego doświadczenia to swego rodzaju dodatkowe świadczenie, będące doskonałym uzupełnieniem narzędzi pracy oferowanych pracownikom przez pracodawców dodaje.

Istotnym argumentem przemawiającym na korzyść coworkingu jest fakt, iż koszt najmu biurka jest o wiele niższy niż najmu całego biura na wyłączność. W opcji korzystania z coworkingu nie ma długoterminowych, zobowiązujących umów, kaucji czy kosztów eksploatacji, infrastruktury, czy też kosztów sprzątania. W Krakowie miesięczny koszt wynajęcia biura – z dostępem do wielu udogodnień – zaczyna się już od 300 zł, i to w atrakcyjnych lokalizacjach – w pobliżu Rynku, na Kazimierzu czy prężnie rozwijającym się Zabłociu.

Według deskmag – branżowego pisma zajmującego się tematyką coworkingu – już za kilka lat globalne przestrzenie coworkingowe mają wzrosnąć do ponad 25000. Cyfrowe centra handlowe, takie jak Nowy Jork, Londyn i Tokio, mogą mieć ponad 400 miejsc, wypełniając hybrydowy lub ściśle współdzielony model biurowy.

Każde z biur coworkingowych biorące udział w akcji, udostępnia przynajmniej jedno biurko, z którego można bezpłatnie skorzystać. Wystarczy się skontaktować z wybranym biurem i umówić się na wizytę. Nowi coworkerzy będą mogli przez trzy dni bezpłatnie skorzystać i przekonać się na własnej skórze, jak sprawdza się funkcjonowanie w ramach takiej społeczności. Krakowskim ambasadorem akcji jest MiniOffice (ul. Kamieniarska 31), zaś z bezpłatnego okresu próbnego będzie można skorzystać także w Milk (Miodowa 41) oraz w hub:raum (Przemysłowa 12).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *