Projekt Piotra Jagiełłowicza, nagrodzony wyróżnieniem Red Dot Award. (mat. pras.)

Krakowianin z „Oscarem designu”

Krakowianin Piotr Jagiełłowicz po raz kolejny otrzymał jedną z najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych w dziedzinie wzornictwa przemysłowego – Red Dot. Tym razem wyróżniony został kiosk multimedialny FIN zrealizowany dla firmy CITY. Nagroda nazywana jest przez ekspertów z branży „Oscarem designu”.

Projekt Piotra Jagiełłowicza po raz kolejny został nagrodzony prestiżową nagrodą Red Dot. Nagroda od ponad 60 lat przyznawana jest przez Design Zentrum Nadrenia Północna-Westfalia w Essen za szczególne osiągnięcia w dziedzinie wzornictwa przemysłowego.  Tym razem krakowianin otrzymał ją za projekt kiosku multimedialnego – FIN. Stworzony przez niego kiosk kształtem przypomina płetwę stąd też jego nazwa.

Projekt Piotra Jagiełłowicza, nagrodzony wyróżnieniem Red Dot Award. (mat. pras.)

Jury przyznające nagrodę Red Dot już po raz drugi doceniło projekt wykonany przez Piotra Jagiełłowicza. Pierwszy raz krakowianin otrzymał tę prestiżową nagrodę w 2015 roku za projekt lampy equilibra BALANS. W tym roku kolejny jego pomysł – kiosk multimedialny, zrealizowany dla krakowskiej firmy CITY – również okazał się najlepszy. Jury doceniło m.in. walory estetyczne, ergonomię i trwałość projektu oraz podejście indywidualne do tworzenia.

– Potencjał, który drzemie w urządzeniach do komunikacji cyfrowej może zostać w pełni wykorzystany wyłącznie wtedy, gdy o projekcie zaczniemy myśleć na etapie projektowania przestrzeni, w której produkt będzie usytuowany. Pozwoli to na zachowanie spójności nowoczesnych technologii z koncepcją biura, galerii handlowej czy innej przestrzeni – mówi Piotr Jagiełłowicz, główny projektant Działu Digital w firmie CITY.

Pierwsze kioski multimedialne pojawiły się w galeriach handlowych ponad 15 lat temu. Wtedy właściciele i operatorzy stawiali głównie na ich użyteczność, dlatego były do siebie bardzo podobne. Dopiero kiedy potrzeby konsumentów wzrosły, okazało się, że terminal multimedialny musi posiadać wartość dodaną, która wyróżni go spośród innych – oprócz użyteczności powinny one wpisywać się w nowoczesne wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *