Dźwigacze Kultury. Nowe trendy w kulturze

Dwa dni wypełnione panelami, warsztatami i wykładami z zakresu marketingu, sponsoringu, PR i zarządzania w kulturze, znakomici prelegenci, m.in. Sławomir Idziak i Zuzanna Skalska – tak zapowiada się organizowana przez Krakowskie Biuro Festiwalowe konferencja Dźwigacze Kultury, która odbędzie się 4 i 5 października w Centrum Kongresowym ICE.

Ideą dwudniowej konferencji jest przede wszystkim spotkanie osób zajmujących się organizacją wydarzeń kulturalnych oraz wspierających ich w tym partnerów: przedstawicieli instytucji kultury, agencji eventowych i biznesu. – Chcemy zwrócić się w stronę menedżerów, animatorów, biznesu i partnerów – ludzi, którzy zajmują się tworzeniem kultury oraz tych, którzy ją wspierają – by dzielić się z nimi swoimi doświadczeniami i zachęcić ich do zaprezentowania własnych – mówi Magdalena Łukasik, zastępczyni dyrektora Krakowskiego Biura Festiwalowego ds. marketingu.

Wykład inauguracyjny wygłosi Zuzanna Skalska, analityczka trendów, która poprowadzi także autorskie warsztaty podczas konferencji. Tematem obu spotkań będzie innowacja, rozumiana nie jako nowy produkt lub usługa, lecz kultura i struktura firmy, która wspiera rozwój i kreację. – Prezentacja, jaką wygłoszę podczas spotkania, dotyczy nas wszystkich zarówno zawodowo, jak i prywatnie. Nastały burzliwe czasy, w których jedyną pewną rzeczą jest ciągła zmiana – mówi Zuzanna Skalska. – Opowiem o moich przemyśleniach popartych analizą i stałym monitorowaniem większości branż przemysłu. Jest w niej dużo abstrakcji, ale czymże jest przyszłość, jak nie spekulatywną debatą wychodzącą poza granice dzisiejszych możliwości i zrozumienia – dodaje Skalska. Wykład inauguracyjny będzie otwarty dla wszystkich
uczestników konferencji Dźwigacze Kultury.

Artur Wabik – jeden z prelegentów konferencji. (fot. Piotr Banasik)

Drugiego dnia uczestnicy konferencji będą mogli posłuchać wykładu Charlesa Landry’ego, autorytetu w kwestiach kreatywności miast, którego koncepcje zmieniły sposób myślenia o urbanistyce i zrównoważonym rozwoju. Wśród znakomitych prelegentów znajdziemy również wybitnego operatora i reżysera Sławomira Idziaka, który wraz z Arturem Wabikiem i Anką Letycją Walicką weźmie udział w panelu „Przemysły kreatywne a kultura”, poświęconym kulturotwórczym i ekonomicznym potencjałom przemysłów kreatywnych.

W programie zaplanowano m.in.: warsztaty audience development, dyskusję na temat rewitalizacji przez sztukę, panele poświęcone przemysłom kreatywnym, biznesowi w kulturze oraz idei smart city. Uczestnicy konferencji porozmawiają także o trendach i przemianach w kulturze, o tym, kim jest współczesny uczestnik wydarzeń kulturalnych i jak zmienia się jego postawa, o mieście jako ekosystemie kultury, a także o bezpieczeństwie odbiorców i mieszkańców podczas wielkich wydarzeń.

– – –

Koszt udziału w konferencji: 200 zł za udział w jednym dniu, 300 zł za udział w obydwu dniach. Rejestracja i program konferencji znajduje się na stronie www.dzwigaczekultury.pl.

Magda Wójcik

Oprócz tego, że co miesiąc redaguje What’s Up Magazine, organizuje Najedzeni Fest!, krakowską edycję Restaurant Week, warsztaty kulinarne oraz inne okołokuchenne projekty. Pisze o jedzeniu, m.in. dla Magazynu Kuchnia, gdzie opisuje małych producentów. Gości też na łamach Smaku i Werandy. Skończyła filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez dekadę pracowała w Gazecie Wyborczej. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *