Kobieta, kariera i gender balance w biznesie

Co kobiety wnoszą do biznesu? Dlaczego jest ich tak mało na stanowiskach menedżerskich? Jak radzą sobie w branżach uważanych za zmaskulinizowane? Na ile bariery utrudniające karierę tkwią w samych kobietach, a na ile tworzą je same firmy lub szersze otoczenie społeczne? Najważniejsza dyskusja czołowych korporacji na temat gender balance już 25.10 w MCK Krakowie.

Diversity&Inclusion Changemakers 2017 to największa konferencja w obszarze zarządzania różnorodnością w biznesie. Podczas tegorocznej edycji uczestnicy i uczestniczki przyjrzą się bliżej tematowi płci oraz działaniom firm w obszarze gender balance. Co się udaje, a co nie? Jakie wyzwania biznes ma przed sobą? Na ile kierują nami stereotypy? Jaką rolę w rozwoju kariery kobiet pełnią formalne lub nieformalne grupy pracownicze (networki)? Na ile kobiet chcą być liderkami? Czy działania biznesu czasem nie przynoszą skutków odwrotnych od zamierzonych? Jak w tym wszystkim odnajdują się mężczyźni i na ile płeć ma w ogóle znaczenie dla biznesu? To tylko niektóre z pytań, które padną podczas konferencji w czasie dyskusji eksperckich i sesji panelowych prowadzonych przez przedstawicieli i przedstawicielki czołowych firm: HSBC, Luxoft, IBM oraz ABB, Alexander Mann Solutions, Amer Sports, BPH, Deloitte, GE, Motorola, Volkswagen.

To już ósma konferencja organizowana przez Think Tank Diversity Hub. Partnerami tej edycji są Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie i Urząd Miasta Krakowa oraz firmy wspierające aktywnie różnorodność: HSBC i Luxoft (Złoci Partnerzy) oraz IBM (Srebrny Partner).

Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich – Adama Bodnara, Marszałka Województwa Małopolskiego – Jacka Krupy oraz Prezydenta Miasta Krakowa – Jacka Majchrowskiego.

Konferencja „D&I Chengemakres 2017. The Power of Gender Diversity in Business” jest bezpłatna, udział jednak wymaga potwierdzenia. Dedykowana jest przedstawicielom biznesu, uczelni, NGOs zaangażowanych w dyskusję wokół różnorodności. Odbędzie się 25 października (środa) w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie. Więcej informacji o wydarzeniu http://diversityhub.pl/event/diversitychangemakers/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *