Kobieta i przywództwo, czyli gender balance i leadership

Co kobiety wnoszą do biznesu? Jak radzą sobie w branżach uważanych za zmaskulinizowane? Na ile bariery utrudniające karierę tkwią w samych kobietach, a na ile tworzą je same firmy lub szersze otoczenie społeczne? Najważniejsza dyskusja czołowych korporacji na temat gender balance in leadership już 16 października 2018 w MCK w Krakowie.

Diversity&Inclusion Changemakers 2018 to największa konferencja w obszarze zarządzania różnorodnością w biznesie. Podczas tegorocznej edycji uczestnicy i uczestniczki przyjrzą się bliżej tematowi płci oraz działaniom firm w obszarze gender balance in leadership. Nasi paneliści zadadzą pytania o skutki robotyzacji i jej wpływ na miejsca pracy oraz poruszą temat powrotów młodych rodziców do pracy. Zaproszą do wspólnej rozmowy na temat barier w awansach kobiet oraz poddadzą dyskusji zjawisko szklanego sufitu. W swoich prezentacjach odwołają się do dominującego modelu przywództwa i zadadzą pytania o kobiecy model leadershipu. To tylko niektóre z tematów, które zostaną poruszone podczas konferencji w czasie dyskusji eksperckich i sesji panelowych prowadzonych przez przedstawicieli i przedstawicielki czołowych firm.

Partnerami tej edycji jest Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie, Urząd Miasta Krakowa oraz firmy wspierające aktywnie różnorodność: HSBC i Aon (Złoci Partnerzy), Luxoft i Aptiv (Srebrni Partnerzy) oraz Ge i AMS (Brązowi Partnerzy).

Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa – Jacka Majchrowskiego.

Konferencja „It’s complicated. Gender balance in leadership” jest bezpłatna, udział jednak wymaga potwierdzenia. Dedykowana jest przedstawicielom biznesu, uczelni, NGOs zaangażowanych w dyskusję wokół różnorodności. Odbędzie się 16 października (wtorek) w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie. Więcej informacji o wydarzeniu http://www.diversityhub.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *