Pałac Czeczotka (fot. mat. pras.).

KIERMASH wiosennych trendów

17 i 18 marca po raz trzynasty odbędzie się KIERMASH, czyli targi mody niezależnej i designu użytkowego. Wszyscy, którzy słyszeli o tym wydarzeniu wiedzą, że naprawdę warto na nim być. Jak podczas każdej edycji, w Krakowie pojawią się młodzi polscy projektanci z najlepszymi ubraniami, designem i akcesoriami.

Kiermash znany jest z tego, że lubi odkrywać najoryginalniejszą modę i niezwykłe miejsca. Z okazji wiosny organizatorzy mają dla Was wielką niespodziankę – pokażą Wam kolejną, niezwykłą przestrzeń. Tym razem będzie to Pałac Czeczotka. Położony przy samym Rynku, na skrzyżowaniu ulicy Wiślnej i Św. Anny, jest miejscem, które w niezwykły sposób spaja losy miasta. Zbudowany przez miejskiego rajcę i burmistrza Erazma Czeczotkę, przechodził różne koleje losu – od łaźni, przez wyszynk, kawiarnię, dom towarowy, aż po restaurację. W najbliższy weekend stanie się nie tylko oknem wystawowy dla niezależnych projektantów mody czy użytkowego designu, ale ugości także wszystkich miłośników dobrej kuchni. Czeczotka otwiera bowiem przed gośćmi KIERMASHu swoją restaurację, która zaserwuje pyszne śniadania i lunche (w cenie 25 zł!).

– Możemy zapewnić, że każdy, kto zobaczy wspaniałe wnętrza pałacu, od razu się w nich zakocha – przekonują Izabela Chyłek i Mateusz Kaczan. – Obiecujemy naprawdę wiosenny klimat w iście pałacowym stylu. Nasi wystawcy jak zwykle pokażą produkty stworzone z myślą o wszystkich, którzy uwielbiają modę i stawiają na najwyższą jakość materiałów i wykonania – zapewniają organizatorzy wydarzenia. 

XIII edycja zaprezentuje jak zwykle polskie marki. Od ubrań, przez obuwie, biżuterię, okulary, torby, dodatki, po kosmetyki naturalne i rośliny. – Przy każdej edycji chcemy podkreślać wartość małych, często lokalnych pracowni, zaangażowanie i serce, jakie nasi wystawcy wkładają w swoją pracę i handel fair trade, na którym bardzo nam zależy. Nawet jeśli nie planujecie wielkich zakupów, warto nas odwiedzić, choćby dla samej atmosfery i cudownych ludzi, których na Kiermashu nigdy nie brakuje – dodają Izabela i Mateusz.

Widok z okna Pałacu Czeczotka. (fot. mat. pras.)

KIERMASH to wyjątkowe wydarzenie, które śladami Warszawy, Łodzi, Katowic czy Berlina łączy młodych artystów z klientami w Krakowie. Na skalę światową nie jest to wydarzenie innowacyjne, ale na skalę małopolską – jak najbardziej. Krakowskie tradycje targowe zderzają się tu z polskimi projektantami mody i designu użytkowego. Zapraszamy już w najbliższy weekend do Pałacu Czeczotka!

Więcej o wystawcach i wydarzeniu – tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *