Europejski tydzień dla startupów

Startup Europe Week to inicjatywa, która łączy przedsiębiorców oraz regiony Europejskie wspierając ekosystemy innowacji w całej Europie. Celem jest edukowanie i informowanie przedsiębiorców w zakresie prowadzenia własnej działalności, sposobów dofinansowania czy rozwijania swojej marki. W ubiegłym roku Startup Europe Week odbył się w ponad 300 europejskich miastach!

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Fundacja Wspierająca #OMGKRK zapraszają 8 marca na wydarzenie realizowane w ramach Startup Europe Week 2018: „Finanse w firmie i budowanie marki. Od czego zacząć?”. O tym, jak wystartować z własną firmą, opowie Markus Erken – absolwent uniwersytetu Harvarda, założyciel Sunfish Partners, przedsiębiorstwa zajmującego się inwestowaniem w startupy na wczesnym etapie rozwoju. Choć jego firma ma siedzibę w Berlinie, to działa przede wszystkim w Polsce, wspierając startupy związane zwłaszcza z technologiami machine learning, blockchain i Internet of Things (IoT).

Markus Erken przybliży środowisko, związane z innowacjami, pozwalając na rozeznanie w kluczowych elementach, towarzyszących rozwijaniu własnej firmy. Ekspert opowie o profilach inwestorów oraz ich modelach biznesowych, co pomoże zrozumieć, czym dokładnie się zajmują oraz jak właściwie weryfikować dobrze funkcjonujący Venture Capital (VC), co jest niezmiernie istotne przy rozwoju własnej firmy. To szansa, aby dowiedzieć się jak zostać zauważonym przez inwestorów i jak negocjować – wszystko w oparciu o wieloletnie doświadczenie gościa specjalnego.

Przy prowadzeniu firmy nie sposób pominąć procesów budowania marki i kreowania wizerunku odpowiedniego dla naszej działalności. Jednocześnie, budżetowe podejście może okazać się dobrym rozwiązaniem, szczególnie na początku istnienia przedsiębiorstwa. Jak więc rozlokować środki finansowe w pierwszych krokach rozwoju firmy a zarazem uniknąć wielkich wydatków przy budowaniu marki? O tworzeniu angażujących treści marketingowych, opierając się na niewielkim budżecie, opowie Barbara Stawarz-García, związana z mediami od 2005 roku ekspertka branży marketingu internetowego.

Wydarzenie zaplanowane na 8 marca to także możliwość zdobycia szczegółowych informacji odnośnie Programu Akceleracyjnego skierowanego do startupów z Małopolski, które są związane głównie z technologiami ICT, life science czy przemysłem kreatywnym oraz działają na rynku do 24 miesięcy. O szczegółach programu i procesie aplikowania opowie Maja Matuszewska ze Startup Academy.

Warto się spieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona!

– – –

„Finanse w firmie i budowanie marki. Od czego zacząć?”
Kiedy? 8 marca 2018 r., godz. 18:00
Gdzie? The Stage, ul. Łobzowska 3
Wstęp? Bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja: link
Konferencja będzie prowadzona w języku polskim oraz angielskim, zapewnione tłumaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *