Warning: include(/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/platne/serwer102323/public_html/whatsupmagazine/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 65

Warning: include(): Failed opening '/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php56-fpm/lib/php') in /home/platne/serwer102323/public_html/whatsupmagazine/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 65

Warning: include_once(/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/platne/serwer102323/public_html/whatsupmagazine/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 82

Warning: include_once(): Failed opening '/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php56-fpm/lib/php') in /home/platne/serwer102323/public_html/whatsupmagazine/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 82
Beniaminek mistrzem spośród rekordowej liczby drużyn | What's Up Magazine

Zakończył się jubileuszowy, 20. sezon rozgrywek Biznes Ligi! (fot. mat. pras.)

Beniaminek mistrzem spośród rekordowej liczby drużyn

Po osiemnastu tygodniach zaciekłych piłkarskich zmagań zakończył się jubileuszowy, dwudziesty sezon najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych rozgrywek w Krakowie – Biznes Ligi. Mistrzem została ekipa Elity-Bud, ale emocje trwały do ostatniego gwizdka. 

120 drużyn (to więcej niż w Małopolskim Okręgowym Związku Piłki Nożnej!) walczących na czterech poziomach rozgrywkowych do ostatniej kolejki zaciekle rywalizowało o upragnione medale. Ze ekipą Elity-Bud znalazła się drużyna RMF Maxxx, która triumfowała w ostatnich czterech sezonach, zaś z brązu cieszyć może się inny z debiutantów w Extraklasie – nc+.

Rozgrywki Biznes Ligi przyciągnęły aż 120 zespołów! (fot.: mat. pras.)

Biznes Liga w liczbach

Na boiskach przy ulicy Ptaszyckiego i Dekerta rozegrano 1044 mecze, w których padło łącznie ponad 7,5 tys. goli, co daje średnio 7,3 trafienia na spotkanie. Tytuł najlepszego strzelca letnich zmagań trafi do Artura Zabrzeńskiego z Consorfrut Polska, który pokonywał golkipera przeciwników aż 45 razy, a wśród asystentów „królował” zawodnik pierwszoligowego Linaremu – Michał Tyrka (27 asyst). Najskuteczniejszym teamem okazał się triumfator III Ligi D – SSC Internazionale (128 bramek), żelazną defensywą popisał się za to Polplast (zaledwie 12 goli straconych). Dwa zespoły nie zaznały smaku porażki – debiutujące Tomasza 20 Resto Bar i wspomniany wyżej Polplast. Warty odnotowania jest fakt, że tylko jedna ekipa nie odniosła zwycięstwa, co podkreśla wyrównany poziom w zaciekłej – lecz zawsze czysto sportowej – rywalizacji.

Piłkarska Biznes Liga to fenomenalne połączenie świeżości z doświadczeniem. Zarówno grające od wielu lat zespoły jak i debiutanci udowadniają, że w firmowej batalii stać ich na walkę o najwyższe cele. To zachęta dla wszystkich zastanawiających się nad dołączeniem do zmagań od zimowego sezonu zespołów. Aż dziewięć nowych ekip zajęło miejsca na podium, a trzy z nich już po swoim premierowym występie mogą cieszyć się z mistrzostwa. Po drugiej stronie barykady staję Elita-Bud, która świętuje czwarty triumf z rzędu, trzecie mistrzostwo padło łupem Decathlonu Zakopianka, a po raz drugi puchary wzniosą Polplast i Sław-Mont. Aż dziesięć ekip obroniło lokaty na podium wywalczone zimą.

Gorąco też pod siatką

Emocji nie brakowało również na siatkarskich parkietach, gdzie rywalizowało szesnaście firmowych ekip. W I Lidze równych nie miał sobie Biprotech, który w czternastu spotkaniach stracił zaledwie trzy sety. O sile doświadczonej drużyny najbardziej boleśnie przekonał się State Street, który uległ w dwóch setach 25:9, co stało się rekordem minionych zmagań. Srebro powędruje do graczy Capity, brąz zaś stał się łupem doświadczonego Ericssona. Na drugim szczeblu rozgrywkowym doszło do sytuacji niespotykanej, bowiem niepokonany Choice Club musiał uznać wyższość ABB. Wszystko za sprawą straconych setów w potyczkach z niżej notowanymi rywalami, a bilans ten pomimo bezpośrednich porażek okazał się korzystniejszy dla ABB. W tle zaciekłej walki o złoto wywalczoną na początku przewagę do końca utrzymał Heineken i to on w pełni zasłużenie może cieszyć się z brązowych krążków.

Po emocjach na boisku przyszedł czas na uroczyste zakończenie. To – jak przystało na jubileuszowy, dwudziesty sezon – odbędzie się z przytupem! Zarówno medaliści, jak i wszyscy zawodnicy, spotkają się już 6 października (sobota) w Starej Zajezdni by powspominać emocjonujące zmagania i nagrodzić najlepszych. Imprezę uświetnią znany wokalista Mrozu, jak i mistrz Polski w piłce nożnej i wielokrotny reprezentant kraju Sebastian Mila. Szykuje się szampańska zabawa aż do białego rana!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *